Izvor: RTS, 05.Feb.2023, 21:56

Novi Pazar bolji od TSC-a, goleada u Novom Sadu pripala Javoru

Fudbaleri Novog Pazara savladali su ekipu TSC-a sa 2:1, dok je Javor u Novom Sadu bio bolji od ekipe Mladosti GAT 3:2, u utakmicama 20. kola fudbalske Superlige.
Imala je ekipa TCS-a priliku da u Novom Pazaru eventualnom pobedom nastavi poteru za drugoplasiranim Partizanom, ali je domaćin bio bolji rival i trijumfovao 2:1.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo golova, a prvi udarac zadali su gosti koji su u 64. minutu poveli preko Jovanovića.
TSC je zadržao treće mesto na tabeli Szperlige sa 39 osvojenih bodova, dok se Novi Pazar približio vrhu i sada je šesti sa 34 bodova.
Zanimljiv meč odigrali su Mladost i Javor u Novom Sadu, a pobedu su odneli gosti 3:2.
Već u 16. minutu prednost domaćoj ekipi doneo je Maksimović sa bele tačke, da bi Ivanjičani već do poluvremena došli do preokreta - strelci su bili Gigić u 29. i Kempbel u 34. minutu.
Dva gola prednosti gostima doneo je Ratković u 78. minutu, da bi završnicu dodatno zanimljivom Mituljikić, ali je njegov pogodak u 84. minutu samo postavio konačan rezultat.
Mladost je ostala pretposlednja na tabeli sa 13 osvojenih bodova, Javor je sada 12. sa 19.