Subota, 03.06.2017.

10:28

Trento skinuo Armani sa italijanskog trona!

Italija će dobiti novog šampiona u košarci jer su igrači Trenta iznenadili aktuelnog prvaka Emporio Armani sa 4-1 u polufinalnoj seriji Lega A.

Izvor: AK

Trento je do odlučujuće pobede stigao sa ubedljivih 102:82 na gostovanju u Milanu u petak uveče.

Trento sada čeka rasplet serije između Avelina i Venecije gde je rezultat 2-2. Peti meč igra se u Veneciji, a šesti u Avelinu.

Nakon egala u prvih pet minuta meča, Trento serijom 16:4 preokreće na devet poena prednosti (24:15), ali Armani uspeva da se vrati i smanji do poluvremena na svega tri zaostatka (46:43).

Međutim, gosti ulaze u sjajan ritam u trećem kvartalu, pri rezultatu 57:53 prave seriju 22:5 za nedostižnih +21 (79:58) pred poslednjih deset minuta.

Trento je imao petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji bio je Dominik Saton sa 26 poena uz šest skokova.

Po 17 poena dodali su Šavon Šilds i Dastin Hog koji je imao i šest uhvaćenih lopti, dok su po 14 ubacii Dijego Flakadori i Aron Kraft.

Najefikasniji u ekipi Armanija bio je Rakim Senders sa 25 poena, a pratili su ga samo Avudu Abas Abas sa 12 i Kejleb Tarževski sa 11.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.