Četvrtak 24.11.2016.
17:30 >> 21:12h
Vestionline A

Efes potpuno "pocepao" Zvezdinu odbranu (VIDEO)

Crvena zvezda je upisala peti evroligaški poraz pošto je u prvom meču 9. kola do nogu potučena u Istanbulu od Anadolu Efesa rezultatom 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15).

Tanjug
Gudurić i Dženkins bili su opasnost po koš turskog tima, Simonović baš i ne

Pred nešto više od tri hiljade gledalaca tim Velimira Perasovića u potpunosti je nadigrao Crvenu zvezdu, koja je večeras bila oslabljena neigranjem povređenog kapitena Luke Mitrovića. Do poluvremena crveno-beli su nekako i držali priključak što nije bilo lako s obzirom na daleko veći broj skokova Efesa (na kraju 43-22).

Turski tim je u drugom delu dolazio i do 14 ili 15 poena prednosti, ali je Zvezda u jednom trenutku uspela da uhvati ritam i da na 6:54 minuta pre kraja uhvati priključak trojkama Voltersa i Simonovića (80:75). Imao je srpski šampion i npad za potpunu neizvesnost, ali je Lazić promašio dva otvorena šuta za tri poena nakon čega je usledila serija 14:0 Anadolu Efesa, koja je i odlučila utakmicu.

Čak 100 primljenih poena najbolje svedoči koliko igra u defanzivi nije funkcionisala u Istanbulu, ali prilika za popravni je već sledeće nedelje kada u Beogradu gostuje Žalgiris, pa nema mnogo vremena za tugovanje.

U domaćem timu blistali su Tomas sa 20, Koton sa 19 i Ertel koji je dodao 17 poena, dok su kod Zvezde dvocifreni bili samo Dženkins sa 20 i Gudurić sa 14 poena.

Anadolu Efes - Crvena zvezda 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15)

Anadolu Efes: Tomas 6, Hanikat 12, Balbaj, Braun 20, Osman 12, Koton 19, Gejik, Korkmaz, Grendžer 5, Omić 2, Ertel 17, Danston 7

Crvena zvezda: Volters 8, Dangubić 2, Lazić 2, Simanić 2, Dobrić, Simonović 9, Rakićević, Dženkins 20, Gudurić 14, Jović 7, Kuzmić 6, Bjelica 9

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Na kraju ubedljiva pobeda Efesa 100:79 iako je Zvezda na nešto manje od sedam minuta pre kraja imala priključak (80:75), Zvezdina odbrana prvi put ove sezone u potpunosti je nadigrana, a ključan faktor je i skoro duplo više skokova domaće ekipe (43:22)
38. minut - Volters flouterom prekida seriju Efesa od čak 14:0 - 94:77
37. minut - Dižu Turci na maksimalnih +16 - 91:75, Raspada se Zvezdina igra, Serija 11:0
37. minut - Uz malu pomoć sudija koje ne sviraju ništa pod košem Efesa, domaćin pravi ključnu razliku koja na četiri minuta pre kraja teško da je dostižna - 86:75
36. minut - Za kratko vreme Efes ponovo dolazi do velike prednosti - 84:75
35. minut - Zvezda je imala dva šuta za tri za -2, ali posle promašaja Lazića usledila je kazna na drugoj strani, nova trojka Kotona - 83:75
34. minut - Trojke Voltersa i Simonovića potpuno vraćaju Zvezdu u igru - 80:75, 6:54 do kraja
32. minut - Zvezda nikako da nešto odbrani, napad i nije toliko loš - 80:69
31. minut - Osman pogađa sva tri slobodna bacanja posle prekršaja Voltersa - 77:64

Treća četvrtina

30. minut - Završena je treća četvrtina, Efes ima dvocifrenu razliku uoči poslednjih 10 minuta - 74:64. Turski tim je uspeo posle 30 minuta da preskoči prosečan broj poena koji crveno-beli primaju po utakmici. U napadu su raspoloženi samo Dženkins (20p) i Gudurić (12p)
29. minut - Ponovo Osman i ponovo za tri, serija 9:0 - 73:60
28.minut - Osman prekida Zvezdinu seriju košem za tri poena - 67:60, a onda i Tomas - 70:60
28. minut - A onda još jednom Amerikanac pogađa za tri (3/3) - 64:60, Zvezda je ponovo u igri
26. minut - Trojkom Dženkinsa Zvezda hvata priključak - 64:57
26. minut - Derik Braun sipa u koš Zvezde, njegovim 18. poenom Efes stiže do 64:52
25. minut - Na trojku Dženkinsa istom merom vraća Koton - 61:48
24. minut - Zvezdi polako izmiče utakmica iz ruku, i Hanikar dodaje dva poena - 58:45
24. minut - Grendžer novom trojkom drži prednost Efesa - 56:45
22. minut - Zvezda večeras loše šutira sa distance, za tri poena 3/13

21. minut - Početnički potez Simanić, faul nad Braunom na zakucavanju, sudije su dosudile namernu, pa Efes dobija i loptu sa strane, Koton pogađa trojku za maksimalnih +11 - 53:42

21. minut - I drugo poluvreme poenima otvara Kuzmić - 47:42

Druga četvrtina

20. minut- Kraj prvog poluvremena, Efes vodi 47:40, Zvezdina odbrana nije na nivou danas. Kod domaćina Braun i Ertel po 10 poena, kod Zvezde Gudurić 10, Dženkins 9
20. minut - Novi pemali posle navodnog prekršaja Jovića - 47:38
19. minut - Kad malo ukoči napad tu su sudije da im poklone slobodna bacanja - 45:38, udareni Tomas pogađa oba
19. minut - Gudurić sa pet vezanih poena (1+1+3) vraća Zvezdu u igru - 43:38
18. minut - Jović pogađa posle prodora i prekida seriju Efesa - 41:33

17. minut - Posle dva ofanzivna skoka Efes nastavlja seriju 9:0 - 38:31, a onda i Osman pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost domaćina - 41:31

16. minut - Dvojku pogađa i Ertel, Efes prvi put ima +5 - 36:31
15. minut - Hanikat pogađa trojku za novu prednost domaćina - 34:31, Zvezda se muči u napadu
14. minut - Efes ponovo poravnava - 31:31, ne valja to što je Bjelica skupio tri lične greške
13. minut - Dženkins je izneo loptu do obruča i pogodio uz faul, Zvezda opet vodi - 28:29
12. minut - Gudurić prekida trojkom seriju Efesa - 24:24, ali Ertel ponovo pogađa - 26:24
11. minut - Zvezda pravi tri prekršaja već u prvom minutu 2/4, Turci i dalje pogađaju - 24:21
11. minut - Serijom 6:0 Efes ponovo dolazi do vođstva 23:21

Prva četvrtina

10. minut - Četvrtina je završena košem Efesa u poslednjoj sekundi za izjednačenje 21:21

9. minut - Novi poeni Dženkinsa posle ukradene lopte - 15:19

7. minut - Igra se koš za koš, Zvezda vodi posle poena Bjelice - 13:15
Radonjić je odlučio da ranije nego inače vrši izmene pa su u igri Bjelica, Lazić i Simonović umesto Kuzmića, Dangubića i Simonovića
5. minut -Prvu trojku za Zvezdu pogađa Bjelica - 11:13
5. minut - Posle Zvezdine serije 6:0, uzvraća domaćin sa 7:0 i vodi 11:10
3. minut - Traje Zvezdina serija, pogađa i Dangubić - 4:10, prekida je Danston - 6:10
2. minut - Lepo zakucavanje Simanića posle asistencije Kuzmića - 4:6, a onda pogađa i Dženkins - 4:8
1. minut - Prve poene na meču postiže Kuzmić - 0:2, uzvraća Grendžer - 2:2
Trener Radonjić je odlučio da u startnoj petorci umesto povređenog Mitrovića bude mladi Boriša Simanić