Tenis

Mari nakon preokreta savladao Nišikorija i ušao u polufinale Londona

U drugom kolu grupe Finalnog turnira u Londonu britanski teniser Endi Mari savladao je Japanca Keija Nišikorija.

Prvi teniser svijeta je nakon preokreta slavio rezultatom 2:1 (6:7 /9:11/, 6:4, 6:4) u setovima, a za to su mu trebala tri sata i 23 minute igre.

Samo prvi set trajao je sat vremena i 27 minuta pošto je odlučen u tie-brejku u kojem je Nishikori (5. ATP) bio uspješniji sa 11:9.

Mari se vratio nakon prvog seta i osvojio dva naredna identičnim rezultatom 6:4 što mu je donijelo konačnu pobjedu.

Britanac je u prvom kolu savladao Marina Čilića (7. ATP) iz Hrvatske i ovom pobjedom se plasirao u polufinale, dok je Nišikori bio uspješniji od Stana Vavrinke (3. ATP) iz Švajcarske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.