Čistka među diplomatama zbog afera sa gorivom i vizama

Službe Ministarstva spoljnih poslova završile su češljanje poslovanja u dva naša diplomatska predstavništva, Šangaju i Atini, a zbog sumnji i optužbi da su pojedini zaposleni upleteni u ozbiljne afere.

Rezultat istrage je povlačenje nekih diplomata i službenika u ovim diplomatskim predstavništvima, a nije isključeno ni da protiv njih budu pokrenuti i odgovarajući postupci, kako u okviru sistema samog Ministarstva, tako i od strane tužilaštva, pišu "Novosti".

U Šangaju, prema optužbama tamošnjih biznismena, vize su poslovnim ljudima naplaćivane nekoliko stotina evra više, odnosno, višestruko više od realnih troškova. U Atini su istraživane sumnje za preprodaju goriva u periodu od marta 2014. do februara 2016. godine, koji je kupovan po povlašćenim cenama za diplomate, zbog čega je budžet Grčke, kako se sumnja, oštećen za nekoliko stotina hiljada evra.

Savetnica za konzularne poslove Jelena Srdanović Dželebdžić i službenica Ambasade Srbije u Atini Irena Šarac, vratile su se u Beograd, a očekuje se epilog i "šangajske afere" na koju je svojevremeno ukazao ambasador Milan Bačević. Već je odlučeno da konzulat u Šangaju, umesto Dejana Marinkovića, vodi Stefan Ristić.

Na upražnjena mesta u konzularnom odeljenju ambasade u Atini doći će zamene koje će biti izabrane na konkursu, iz redova zaposlenih u MSP. Ideja je da ubuduće svi kadrovi za pozicije niže od ambasadorskog ranga (koje predlaže MSP, imenuje Vlada, a postavlja predsednik države) prođu konkursnu proceduru unutar Ministarstva.

  • Antirusofil

    11.10.2016 10:15
    Kakva drzava takve i ambasade.
  • DjakoN

    11.10.2016 10:14
    tuga...
    Molio bih ove sto budu "ocisceni" da obavezno sazidaju crkvu i naslikaju svoj lik radi brzeg iskupljenja!!Jer smo tako u mogucnosti?!
  • Ah

    11.10.2016 09:56
    Niko nema što Srbin ukrade...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija