Ponedeljak, 15.08.2016.

01:16

Barselona na korak od 12. Superkupa

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju u gostima sa 2:0 u prvoj utakmici španskog Superkupa.

Izvor: B92

Getty images

Šampion Španije do pobede je stigao u drugom poluvremenu i sada je na korak od osvajanja 12. Superkupa, prvog od 2013. godine.

Katalonci su počeli u laganom ritmu protiv osvajača Lige Evrope, ali su u nastavku stigli do pobede, a sa druge strane nisu primili gol.

Prvi gol je u 54. minutu postigao nezaustavljivi Luis Suares posle dodavanja Arde Turana, a devet minuta pre kraja Munir je postavio konačan rezultat.

Lionel Mesi je bio asistent kod tog pogotka, nije najbolji igrač sveta postigao gol, ali je ponovo bio igrač meča.