10. jul  2008. 15.19  | Izvor:

Silađi osvojio juniorsku bronzu na 100 metara

BEOGRAD - Srpski plivač Čaba Silađi osvojio je bronzanu medalju u trci na 100 metara prsno na Svetskom prvenstvu za juniore u meksičkom gradu Montereju, pošto je deonicu prešao za minut 2,57 sekundi.

To je prva medalja sedmočlane reprezentacije Srbije na takmičenju koje je okupilo 588 takmičara iz 69 zemalja.

Danas će u finalu trke na 100 metara delfin nastupiti Ivan Lenđer, koji brani titulu svetskog juniorskog prvaka osvojenu na prošlogodišnjem takmičenju u Brazilu.

Kako su objavili organizatori, Lenđer se u finale plasirao rezultatom 53,33 sekunde.

Trećeg dana SP od srpskih plivača nastupiće još Ivan Kopas u trci na 50 metara leđno, Jovana Bogdanović na 100 metara prsno i Tijana Vukanović 50 metara delfin.

U jučerašnjim trkama, Ivan Kopas bio je 30. na 100 metara leđno, Anđelka Petrović je osvojila 18. mesto na 100 metara slobodno, a Tijana Vukanović 21. na 200m delfin.