Igre završene za Anu Ivanović

Novosti online

06. 08. 2016. u 17:45

Ana Ivanović je izgubila meč u 1. kolu od Suarez Navaro sa 6:2, 1:6, 2:5 i za nju su Olimpijske igre završene

Игре завршене за Ану Ивановић

Ana Ivanović

Ana Ivanović je izgubila svoj prvi meč u singlu na Olimpijskim igrama od Španjolke Suarez Navaro 1:2 ( 6:2, 1:6, 2:5 ). Srpska teniserka je završila takmičenje u Riju.

Ana je bila uvedljiva i fantastična u prvom setu. Iznenadni pad je iskoristila Španjolka i preuzela dominaciju bez šanse da Ivanvoićeva bilo šta uradi i preokrene

PRVI SET 6:2
Ivanovićeva je bila sigurna. Ana je brzo napravila dva brejka, već posle 18 minuta igre, i povela sa 4:1
Srpska teniserka osvojila je i gem na svoj servis 5:1
Lako je Ani bilo i u gemu koji je vodio ka osvajanju seta. Imala je tri set lopte (40:0) ali je Navaro osvojila pet vezanih poena i spasila gem koji je ostao u prvom setu - 5:2
Španjolka je nastavila da osvaja poene i u gemu na servis Ivanovićeve kada je povela sa 0:30. Stigla je Navarova i do prve dve brejk lopte (15:40). Ana je sprečila da osvoji brejk 40:40. Navarova je stekla novu prednost. Španjolkine dve greške za Aninu prednost i set loptu. Uspela je Ivanovićeva posle 34 minuta da osvoji prvi set - 6:2

DRUGI SET 1:6
Suarez Navaro je osvojila prvi gem u drugom setu. Bilo je 30:30, a Španjolka je odbranila gem na svoj servis - 0:1
Ana Ivanović je gem na svoj servis počela sa dve duple servis greške. I naredni servisi nisu bili sjajni, pa je Srpkinja dozvolila protivnici da dođe do dve brejk lopte (30:40). Pogrešila je Ana i poklonila Španjolki poen za brejk - 0:2
Navarova je potvrdila brejk i uvećala prednost - 0:3
Konačno Ana prekida seriju Navarove i deluje sigurno - 1:3
Kratko je trajala dobra igra srpske teniserke jer je Suarez osvojila naredni gem i vratila tri gema prednosti - 1:4
Navarova je i na Anin servis stigla do 0:40 i sa nulom osvojila brejk - 1:5
Uspela je Španjolka da osvojio i poslednji gem u setu i izjednači meč koji je odvela u treći set - 1:6

TREĆI SET
Neverovatna serija Suarez Navaro. Španjolka je osvojila i prvi gem u trećem setu, čime je odmah napravila brejk - 0:1
Nema načina Ana da spreči protivnicu. Navarova je u svom servis gemu povela sa 0:40, Ana je smanjila razliku na 30:40, ali je napravila neiznuđenu grešku i dozvolila Španjolki da povede sa 0:2
Navarova nastavlja seriju i demorališe igru Ane Ivanović - 0:3
Posle 15:40 Španjolka je osvojila prvu gem loptu i četvrti gem u setu - 0:4
Povela je Ana sa 30:0, publika joj je davala podršku, pa je osvojila i naredni poen 40:0 a potom i gem sa nulom - 1:4
Ana je sama sebi protivnik u ovom meču. Najskuplje plaća svoje neiznuđene greške. Povela je sa 15:0, a onda izgubila naredna dva poena 15:30. Imala je sreće za 30:30. Čelendžom je Ana stigla do brejk lopte 40:30, a korekcija je napravljena i na narednom poenu Suarez - brejk Ivanovićeve 2:4
Nije Ana imala sreće da nastavi svoju seriju i nametne ritam igre Navarovoj. Španjolka je vratila brejk za 2:5 i servira za meč