Fudbal

Četvrtak, 28.07.2016.

08:07

Evrogol Ljajića, Mihin Torino bolji od Benfike

Adem Ljajić postigao je fantastičan gol u Lisabonu za Torino iz slobodnog udarca.

Izvor: AK

Autor: AK

Srpski reprezentativac je pogodio u 32. minutu meča sa Benfikom za izjednačenje rezultata na 1:1.

Pošto do isteka 90. minuta više nije bilo pogodaka, pobednik je rešen na penale, a "bikovi" su slavili 2:1, pa je Siniša Mihajlović osvojio "Trofej Euzebio".

Osim Ljajića, u startnoj postavi Torina bio je i Nikola Maksimović koji je bio odličan u odbrani, a portugalski mediji su ga uporedili sa štoperom Juventusa Leonardom Bonučijem.

U ekipi Benfike od srpskih fudbalera nastupio je samo vezni igrač Ljubomir Fejsa, dok Andrija Živković i Luka Jović nisu bili ni na klupi za rezerve.

Meč u Lisabonu je organizovan u čast čuvene generacije Torina iz 40-ih godina prošlog veka, petostrukih šampiona Italije koji su poginuli u avionskoj nesreći 1949. godine na povratku sa prijateljskog meča upravo sa Benfikom.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.