Četvrtak, 21.01.2016.

20:55

EL: Cedevita dobila i Efes

Košarkaši Cedevite pobedili su Anadolu Efes 84:80 na svom parketu u četvrtom kolu Top 16 faze Evrolige.

Izvor: MN

Default images

Hrvatski tim upisao je drugu pobedu i naneo drugi poraz ekipi Dude Ivkovića.

Zagrebačku ekipu predvodili su Bilan i Arapović sa po 16 poena, a sa po 12 pratili su ih Pilepić i Babić, koji je imao 10 uhvaćenih lopti.

U turskom timu 17 poena ubacio je Braun, jedan manje Šarić, a Ertel je imao dabl dabl učinak sa 12 poena i 10 asistencija.

Posle prvih 20 minuta rezultat je bio nerešen, ključnu prednost domaći su ostvarili u trećem periodu igre, kada su imali plus 13. Efes je uspeo da se vrati i izjednači osam minuta pre kraja meča, i povede u tri navrata, ali je Cedevita u poslednjih dva minuta poenima Arapovića ponovo vratila prednost koju do kraja nije ispustila.

U narednom, petom kolu Top 16 faze Cedevita gostuje Fenerbahčeu, dok Efes, takodje, u gostima igra protiv Unikahe.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.