Fudbal

Nedelja, 08.11.2015.

22:44

Fiorentina se vratila na vrh, minimalac Napolija

Fudbaleri Napolija i Fiorentine ostvarili su trijumfe u večernjim utakmicama u okviru 12. kola Serije A.

Izvor: JT

Autor: JT

Default images
Getty Images

Napolitanci su na svom terenu pobedili Udineze sa 1:0, dok je Fiorentina kao gost slavila protiv Sampdorije sa 2:0.

‘Viola’ se zahvaljujući devetoj pobedi ove sezone vratila na čelo tabele i podelu prve pozicije sa Interom, koji ima isti broj bodova, ali utakmicu manje.

Fiorentina je do trijumfa došla golovima Josipa Iličića iz penala i Nikole Kalinića, u desetom, odnosno 58. minutu.

Iličić je tim iz Firence doveo u vođstvo sa bele tačke, pošto je prethodno Ervin Zukanović igrao rukom u kaznenom prostoru. Kalinić je postavio konačan rezultat u 58. minutu kada je posle asistencije Iličića proturio loptu u praznu mrežu.

Sampdorija je, s druge strane, ostala na desetoj poziciji sa 16 bodova, 11 manje od vodećeg dvojca pred reprezentativnu pauzu.

Junak trijumfa Napolija, četvrtoplasirani tim šampionata, sa dva boda manje od Fiorentine i Intera, bio je Gonsalo Iguain, koji je postigao jedini gol na utakmici u 53. minutu.

Udineze je, s druge strane, sada na 16. poziciji sa 12 bodova.