ABA: Metalcu ne ide i bez Đokića

Košarkaši Metalca zabeležili su i treći poraz ove sezone, pa tako ništa nije promenjeno iako je tokom nedelje otišao trener Vladimir Đokić.

Izvor: ÐN

Subota, 10.10.2015.

21:18

Default images

Đokić je preuzeo odgovornos za dva ubedljiva poraza Metalca, ali je ekipa iz Valjeva i u trećoj uzastopnoj utakmici doživela neuspeh, ovoga puta u gostima kod Sutjeske – 84:73.

Metalac je samo u prvoj četvrtini uspevao da zadrži rezultatski priključak, dok je domaćin kako je vreme odmicalo povećavao prednost. U jednoj trenutku bilo je i +13 za domaće koji su ostvarlili istorijski prvi trijumf na svom terenu.

Metalac se tri minuta pre kraja primakao na 76:71. Imao je srpski predstavnik i loptu, ali je Jošilo pogrešio i Nikšićani su serijom od 6:0 rešili pitanje pobednika.

Nikšićane je do druge pobede predvodio Spasojević sa 21 poenom i 8 skokova, dok je dva poena manje imao Vraneš. Istakli su se još Kruščić sa 14 i Pavličević sa 10 poena.

Kod Valjevaca je najefikasniji bio Majstorović sa 17 i 6 skokova, a jedini dvocifreni još je bio Pot sa 14 poena, ali i 7 izgubljenih lopti.

Ranije tokom dana Partizan je u Laktašima izgubio od Igokee sa 71:64.

Sutjeska u sledećem kolu, u utorak, gostuje upravo 'crno-belima' u Pioniru, dok će Metalac već u ponedeljak pokušati da savlada Cibonu na svom parketu i vrati se na pravi put.