21:42, 8. 8. 2015.

| Sport

Istorijska pobeda Radnika u Superligi

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti

Fudbaleri kluba iz Surdulice zabeležili su prvu pobedu u elitnom takmičenju pošto su u 4. kolu Superlige na svom stadionu savladali dosadašnjeg lidera na tabeli ekipu Borca rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Slaviša Stojanović u 64. minutu nakon penala koji je dosuđen zbog igranja rukom Stefana Živkovića, igrača Borca, u kaznenom prostoru gostiju.

Istorijska tri boda za nas. Do sada smo bolje igrali u gostima nego kod kuće, verovatno zbog pritiska koji osećamo pred domaćim navijačima. Danas smo bili borbeni i zasluženo slavili - rekao je posle meča Mladen Milinković, trener Radnika.

U prvom poluvremenu Radnik je imao jednu ozbiljniju šansu, kada je u 42. minutu Stojanović sa 5 metara prebacio gol.

Radnik je od 79. minuta igrao sa igračem više jer je Jovančić iz Borca dobio crveni karton zbog rasprave sa sudijom.

U narednom kolu, koje je na programu u sredu 12. avgusta, Radnik gostuje OFK Beogradu, a narednog vikenda dočekuje Crvenu zvezdu.