Starović i Benedek-Ružičić osvojile zlato u Bakuu

Autor: IG/SA

Izvor: Tanjug

Izvor: Foto: Beta

Starović i Benedek-Ružičić su u finalu trke K2 na 500 metara trijumfovale u vremenu 1:49.904 minuta.

Srebro je pripalao rumunskoj posadi Roksana Borha-Elena Meroniak (1:50.925), a bronza takmičarkama iz Mađarske Ana Karaš- Nineta Vad (1:51.174).

Ovo je prva zlatna medalja za Srbiju na Igrama u Baku. Prethodno je rvač Viktor Nemeš osvojio srebro u kategoriji do 75 kilograma.

Od ostalih srpskih takmičara, Nikolina Moldovan je u finalu jednoseda na 500 metara zauzela sedmo mesto u vremenu 2:08.447, dok je četvorosed na 1000 metara u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert, Dejan Terzić bio šesti (3:10.740).

Zlato za Grujića i Novakovića, srebro sestrama Moldovan

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su danas zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu u disciplini K2 na 200 metara, dok je Nikolini i Oliveri Moldovan pripalo srebro.

Grujić i Novaković su u finalu trke trijumfovali u vremenu 31,910 sekundi ispred posada Nemačke (31,983) i Mađarske (32,523).

U ženskoj konkurenciji najbrže su bile Beloruskinje (37,399), sestre Moldovan su bile druge (37,699), a treće takmičarke iz Ukraijne (37,719).

Od ostalih srpskih kajakaša Marko Dragosavljević je finalnu trku u disciplini k-1 200 završio na deobi četvrtog mesta, dok je u istoj disciplini Nikolina Moldovan bila peta.