Tenis

Đoković u finalu Monte Karla

MONTE KARLO - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je Španca Rafaela Nadala rezultatom 6:3,6:3 i plasirao se u finale ATP Masters turnira u Monte Karlu.

Bio je ovo 43. duel Đokovića i Nadala i 20. trijumf srpskog tenisera.

Ovom pobjedom, Novak je izborio nastup u svom 33. Masters finalu, i biće u prilici da osvoji drugi trofej u Kneževini.

Đokovića u finalu očekuje Čeh Tomaš Berdih koji je u polufinalu bio bolji od Gaela Monfisa iz Francuske sa 6:1, 6:4. Meč je na programu sutra od 14:30.

Srski teniser je sa Berdihom do sada igrao 20 puta, a 18 puta je iz mečeva izlazio kao pobjednik. Posljednji put sastali su se ove godine u polufinalu turnira u Dubaiju kada je slavio Đoković sa 6:0, 5:7, 6:4, objavio je RTRS.

Treći Masters trunir sezone igra se za nagradni fond od 3,288,530 evra.

Đoković: Bio sam skoncentrisan i strpljiv, ali i bez emocija

Prvi teniser sveta Novak Ðoković rekao je danas da je zadovoljan postignutim uspjeho,

"Meč na sljaci protiv Rafaela Nadala je najveći mogući izazov. Nadal je bio veoma agresivan na startu meča, ali zadovoljan sam kako sam kako sam odigrao. Na njegovu igru odgovorio sam još većom agresivnošću", rekao je Ðoković posle meča sa Nadalom.

Srpski teniser istakao je da su servisi bili ključ pobede protiv Španca.

"Dobro sam servirao i riternirao, a sve vreme sam bio skoncentrisan. Ostavio sam emocije po strani i bio sam strpljiv", zaključio je Ðoković.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.