Sreda, 18.11.2009.

18:44

U21: Hrvati pobedili u Slovačkoj

Mlada reprezentacija Hrvatske pobedila je u gostima Slovačku 2:1 (1:0) i preuzela lidersku poziciju u Grupi 7 kvalifikacija za U21 EP u Danskoj.

Izvor: B92

Default images

’Vatreni’ su do pobede stigli golovima Nikole Kalinića u 28. i Domagoja Vide u 86. minutu. U međuvremenu je Silvestr izjednačio rezultat početkom drugog poluvremena. Hrvatska ima 12 bodova ispred Slovačke sa deset i Srbije koja ima devet.

Naša reprezentacija je u sredu pobedila ogranizatora prvenstva Dansku sa 3:1, a do kraja kvalifikacija je očekuju dueli sa Slovačkom (11.8.2010.) u gostima, Hrvatskom (4.9.2010.) na svom terenu i Kiprom (7.9.2010.) u gostima.

Slovačka - Hrvatska 1:1 (0:1)
Silvestr 47 – Kalinić 27, Vida 86

Slovačka (4-4-2): Dubravka - Čikoš, Janošik, Peciar, Čeh - Gergel, Grendel, Prohazka, Baran, Stoh - Silvestr
Selektor: Boris Kitka

Hrvatska (4-2-3-1): Kelava - Vida, Lovren, Maloča, Jozinović - Badelj, Jajalo - Oremuš, Rakitić, Perišić - Kalinić
Selektor: Dražen Ladić