Australijski teniser Bernard Tomić plasirao se u četvrto kolo Mastersa iz serije 1000 u Indijan Velsu, pobedom nad Špancem Davidom Fererom.

Izvor: ÐN

Default images
Beta/AP Photo/CTK, Jaroslav Ozana

Tomić je odigrao odličan meč protiv Ferera i savladao ga rezultatom 7:5, 6:4, posle 98 minuta igre.

Bernard je tako obezbedio australijski derbi u narednoj rundi, pošto će se sastati sa sunarodnikom Tanasijem Kokinakisom, koji je u tri iscrpljujuća seta eliminisao Huana Monaka.

S druge strane, David Ferer doživeo je tek drugi poraz u aktuelnoj sezoni, prethodno osvojivši čak tri turnira.

Tomić je spasao čak 11 od 13 brejk šansi svog rivala, dok mu je četiri puta oduzeo servis iz devet pokušaja.

Imao je 21 direktan poen, naspram 16 Ferera, kao i jednu neiznuđenu grešku manje – 29:30.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.