Kakav početak Bundeslige: Volfsburg razmontirao Bajern sa 4 gola (VIDEO)

Šampion Nemačke doživeo ubedljiv poraz na gostovanju drugoplasiranoj ekipi Bundeslige

• 4

Dva puta Kevin de Brujne, dva puta Bas Dost i šampion je na nogama! Upravo to je bila formula fudbalera Volfsburga na premijernom meču drugog dela Bundeslige u kom su demolirali Bajern iz Minhena rezultatom 4:1 (2:0).

Bolji nastavak nemačkog šampionata nismo mogli ni da zamislimo, a da će ovo biti uzbudljiv meč videlo se već na početku meča kada su Vukovi iz prvog napada savladali Nojera.

Učinio je to Bost koji je otvorio, a zatim i zatvorio krug golova u prvom poluvremenu. Upravo taj drugi je bio pravo malo remek delo.

Nojer, ali i cela ekipa Bajerna su bili u čudu. Tokom jesenje sezone samo su četiri puta uspeli da prime gol, a sada su samo na jednom meču isto toliko kapitulirali. Sasvim dovoljno da se upiše i prvi poraz Bavaraca.

De Brujne je u 53. minutu pogodio za 3:0, a samo dva minuta kasnije Bernat je donekle spasio čast Bavaraca. Konačan rezultat postavio je Belgijanac svojim drugim golom. Napravio je budalu od Dantea i matirao reprezentativnog gomana Pancera.

Međutim, pitanje je kako bi se ovaj meč završio da je Levandovski uspeo da izjednači na početku meča, ubrzo pošto su Vukovi poveli. Da nije njegovo meče pokazao je i u finišu meča kada je sa pet metara šutirao preko gola.

Vredi pomenuti i to da je ovaj meč počeo minutom ćutanja u čast tragično nastradalog veziste domaćeg tima Juniora Malande.