Fudbal

Viljareal u Elčeu ispustio dva gola prednosti

MADRID - Fudbaleri Elčea i Viljareala igrali su večeras neriješeno 2:2, u utakmici 17. kola španske Primere.

Gost je furiozno počeo meč, za pet minuta postigao je dva gola i činilo se da mu u nastavku predstoji lak posao za pobjedu kojom bi pretekao Sevilju i preuzeo četvrto mjesto na tabeli.

Elče je, međutim, brzo uzvratio i do odmora izjednačio rezultat za osvajanje dragocjenog boda u borbi za opstanak.

U drugom dijelu susreta bilo je mnogo manje uzbuđenja, a rivali su pretežno nastojali da sačuvaju aktuelni rezultat.

Srpski defanzivac u redovima gostiju Antonio Rukavina meč je presjedio na klupi.

Ranije danas Atletiko Madrid je na "Visente Kalderonu" savladao Levante sa 3:1, dok je Sevilja, takođe kod kuće, teškom mukom izborila mimimalnu pobjedu protiv Selte (1:0).

• Elče - Viljareal 2:2 (Žonatas 26, Viktor 35 - Vijeto 12, Uče 17)
  • Sevilja - Selta 1:0 (Pareha 32)
  • Atletiko Madrid - Levante 3:1 (Grizman 18, 47, Godin 82 - El Zar 62)

Od 22 sata igraju Deportivo - Atletik Bilbao i Malaga - Almerija, sutra se sastaju Hetafe - Rajo Valjekano, Valensija - Real Madrid, Espanjol - Eibar i Sosijedad - Barselona, a u ponedjeljak Kordoba - Granada.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.