Читај ми!

Atletiko ne odustaje od titule

Fudbaleri Atletika pobedom su započeli 2015. godinu savladavši na domaćem terenu u Madridu ekipu Levantea sa 3:1, u prvoj utakmici 17. kola španske Primere.

Aktuelni šampion nije dozvolio iznenađenje, dvostruki strelac bio je Antoan Grizman, pa je tim Dijega Simeonea sa dve utakmice više prišao na samo bod vodećem Realu iz Madrida.

Levante je osmim porazom ove sezone ostao na samo dva boda iznad zone ispadanja.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Seltu sa 1:0. Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Nikolas Pareha u 32. minutu. Pareha je gol postigao iz slobodnog udarca, a danas je odigrao svoj 100. meč za Sevilju.

Sevilja je posle ovog kola četvrta na tabeli Primere sa 33 boda, dok je Selta osma sa 20 bodova.

Fudbaleri Elčea i Viljareala odigrali su 2:2 u 17. kolu španskog šampionata.
Viljareal je poveo golom Lusiana Vieta u 12. minutu, a prednost gostujuće ekipe je, samo pet minuta kasnije, duplirao Ikečukvu Uče.

Elče je, međutim, do poluvremena uspeo da poravna rezultat. Na 2:1 smanjio je Gari Rodriges u 26. minutu, a izjednačio je Džonatas u 35. minutu.

Posle 17 odigranih mečeva, Viljareal je šesti na tabeli Primere sa 31 bodom, dok je Elče poslednji sa samo 11 osvojenih bodova.

Kasnije večeras igraju Deportivo - Atletik Bilbao i Malaga - Almerija, u nedelju se sastaju Hetafe - Rajo Valjekano, Valensija - Real Madrid, Espanjol - Eibar i Sosijedad - Barselona, a u ponedeljak Kordoba - Granada.

Tabela: Real Madrid 39 bodova, Barselona i Atletiko Madrid po 38, Valensija 31, Viljareal, Sevilja i Malaga po 30, Selta, Eibar i Espanjol po 20, itd.