Nedelja, 14.12.2014.

17:31

BL: Remi u derbiju za Evropu

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 1:1, u pretposlednjoj utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: ÐN

Default images

U derbiju dve ekipe koje se bore za Ligu šampiona nije bilo pobednika, pa su i jedni i drugi zadržali prošlonedeljni plasman na tabeli.

Leverkuzen je ostao treći sa 24 boda, isto koliko ima i Menhengladbah na poziciji ispod, ali sa boljom gol razlikom.

Domaći su na ’BajAreni’ bili mnogo ofanzivniji, šutnuli čak 22 puta ka golu, naspram samo sedam protivnika, ali nisu uspeli da pobede iako su vodili od 18. minuta.

Hakan Čajhanolu je još jednom dokazao da ima odličan udarac, pogodio je suprotne rašlje sa nekih 25 metara, ali se stekao utisak da je čuvar mreže Borusije Somer mogao bolje da interveniše.

Ipak, već do poluvremena Menhegladbah je izjednačio, kada je Bruvers uhvatio volej sa penala, posle kornera Torgana Azara.

Isti igrač imao je šansu da donese potpuni preokret u drugom poluvremenu, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.