Subota, 13.12.2014.

20:27

Žiru i Kasorla srušili Njukasl

Fudbaleri Arsenala pobedili su Njukasl kod kuće sa 4:1 u 16. kolu Premijer lige i tako se vratili u borbu za Ligu šampiona.

Izvor: B92

Default images

Ekipu Arsena Vengera do trijumfa su nosili Olivije Žiru i Santi Kasorla koji su postigli po dva gola.

Arsenal se ovim trijumfom izjednačio sa Sautemptonom na četvrtom mestu na tabeli sa 26 bodova, ispred su Mančester junajted i Vest Hem sa dva boda više.

’Tobdžije’ su koristile praktično svaku šansu na ovom meču, pošto su sva četiri udarca koja su išla u okvir gola i završila u mreži gostiju.

Žiru je u 15. minutu postigao prvi gol na utakmici na asistenciju Aleksisa Sančesa i tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme. U 54. minutu Kasorla je pogodio za 2:0 na svoj 30. rođendan, a samo četiri minuta kasnije Žiru je svojim drugim golom praktično rešio pitanje pobednika.

Ajosi Peres bio je jedini strelac za Njukasl na ovom meču, pogodio je u 63. minutu, ali je dva minuta pre kraja tačku na ovaj meč stavio Kasrola sa penala.