Naručilac ubistva novinara - Labudović

M. SEKULOVIĆ

01. 12. 2014. u 08:47

Istraga povodom pokušaja ubistva beranskog novinara Tufika Softića pokrenuta s mrtve tačke kada je saslušan Draško Vuković

PODGORICA, BIJELO POLjE - Posle višemesečnih predistražnih radnji, viši državni tužilac iz Bijelog PoljaRifat Hadrović otvorio je istragu protiv Beranca Dragana Labudovića(41), koji se sumnjiči da je naredio ubistvo novinara Radio Berana i dopisnika "Vijesti" Tufika Softića.

Naredbom za sprovođenje istrage obuhvaćeni su i Vladimir Labudović(29) iIvan Asanović(30), takođe iz Berana, koji su osumnjičeni da su pokušali da ubiju Softića na vratima porodične kuće, skoro u centru Berana, još 1. novembra 2007.

Dragan Labudović je u zatvoru u Sremskoj Mitrovici, gde izdržava kaznu od devet godina, jer je kao član narko-klana Darka Šarića sklopio sporazum sa specijalnim tužiocem u Beogradu o priznanju krivice.

Vladimir Labudović i Asanović bili su uhapšeni 17. jula, ali su posle saslušanja u Višem tužilaštvu u Bijelom Polju pušteni da se brane sa slobode. Tom prilikom su negirali umešanost u pokušaj ubistva Softića, koji je pretučen bejzbol palicama nakon što je izašao iz automobila. Svi udarci bili su locirani u predelu glave, ali su prvobitnom kvalifikacijom nepoznati počinioci terećeni za nanošenje teških povreda.

Ali, kada je prošlog leta, posle pritisaka međunarodne zajednice ponovo otvoren predmet Softić na čije vozilo je bačena paklena naprava u dvorištu kuće, došlo se do krajnje frapantnih saznanja da je neko zaustavio istragu u ovom slučaju. Stvar je pokrenuta s mrtve tačke pošto je letos u bjelopoljskom tužilaštvu saslušan svedok saradnik u procesu prrotiv Darka Šarića, Beranac Draško Vuković, posle čega je delo prekvalifikovano u pokušaj ubistva Softića.

Doduše, Vuković je negirao kako je tužiocu rekao da je trojka, koja se sumnjiči za ovaj zločin umešana u sve to, ali je tužilac, na osnovu njegove izjave date u beranskoj policiji i još nekih dokaza, doneo odluku o otvaranju istrage.


VEZA KRIMINALA I POLITIKE

REŠAVANjE slučaja Softić od crnogorskih vlasti neprestano traže predstavnici OEBS, EU i diplomatskog kora u Podgorici. Ali, do pre nekoliko meseci pomaka nije bilo, bez obzira na to što čak i obični građani, a kamoli policija znaju ko bi sve mogao biti umešan u ovaj zločin. A njegovo isterivanje do kraja moglo bi javnosti i te kako da potvrdi postojanje veze između organizovanog kriminala i politike.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije