UŽIVO: Srbija - Francuska 90:85 (KRAJ)

Novosti online

12. 09. 2014. u 21:43

"Orovli" su u polufinalu Svetskog prvenstva u Madridu savladali selekciju Francuske i u nedelju će se za zlato sastati sa SAD

Srbija u finalu Svetskog prvenstva. Naši momci su u polufinalu pobedili Francusku sa 90:85.

Svaka čast majstori!!!

PETORKA

Srbija meč počinje u petroci Teodosić, Marković, Bjelica, Raduljica i Kalinić.

Teodosić postiže prve poene na meču - 2:0. U dvorani u Madridu je popriličan broj naših navijača. Kalinić polaže za 4:0 u 2. minutu.
Diao je postigao trojku za 4:3.

SRBIJA BOLjE OTVORILA MEČ

Srbija je dobro otvorila utakmicu. Raduljica je bio polovičan sa penala za 7:5 u 3. minutu. Diao poentira (7:5), a onda Raduljica zakucava na sjajnu asistenciju Teodosića (9:5).

SERIJA FRANCUZA, ODGOVOR TEODOSIĆA

Francuska je serijom 5:0 u 5. minutu prvi put povela - 10:9. Teodosić je trojkom i polaganjem odgovorio za 14:10 za "orlove (6. minut).

TROJKA MARKOVIĆA

Trojka Stefana Markovića iz ugla za 17:10 za Srbiju u 8. minutu. Selektor Francuske Vinsen Kole je zatražio prvi tajm aut na utakmici. Posle pauze na liniju penala ide Teodosić.

"ORLOVI" NA DVOCIFRENOJ RAZLICI

Marković ponovo pogađa za prvu dvocifrenu prednost za naš tim - 20:10 (9. minut).

PRVA ČETVRTINA 21:15 ZA SRBIJU

Srbija posle prve četvrtine vodi sa 21:15. Samo tako da nastavimo.
"Orlovi" su promašili tri od šest slobodnih bacanja, nekoliko lopti je izašlo iz koša...

SJAJNI TEODOSIĆ

Teodosić trojkom otvara drugu četrvtinu - 24:15 (12. minut). Plejmejker Srbije je u sledećem napadu ponovo bio precizan na polaganju i već ima 13 poena.

JOVIĆ "NOKAUTIRAO" BATUMA

Jović i Batum su se u 12. minutu sudarili glavama. Francuz je izvukao deblji kraj i meč je bio prekinut nekoliko minuta. NBA igrač je morao van terena.

RADULjICA!!! PLUS 15 ZA SRBIJU

Raduljica prvo sa penala, a potom i sjajnim zakucavanjem popred dvojice Francuza donosi našem timu 15 poena prednosti - 30:15 (13. minut). Tajm-aut za Francuze.

MINI SERIJA FRANCUZA

Francuska je posle tajm-auta napravila mini seriju 6:0. Minutom odmora odgovorio je naš selektor Aleksandar Đorđević.  U 14. minutu "orlovi" vode sa 30:19.
Marković, uz faul Pietrusa, prekida seriju "petlova" - 32:21, ali nije bio precizan sa penala.

TEODOSIĆ!!!

Teodosić nastavlja da "zatrpava" koš Francuza. Trojka za 39:25 za 18 poen Teodosića.
Potom i asistencija za Bjelicu - 41:25 (17. minut). Serija se nastavlja, pogađa i Kalinić iz kontre za maksimalnih 43:25 (18. minut).

NOVA SERIJA FRANCUSKE

Francuska smanjuje minus na 43:30, ali je Bogdan Bogdanović uzvratio prvom trojkom - 46:30 (19. minut).

KRAJ PRVOG POLUVREMENA, SRBIJA VODI SA 46:32

Srbija na poluvremenu vodi sa 46:32. Odličnih 20 minuta za "orlove", ali finale je još daleko. Teodosić je sa 18 poena najefikasniji igrač utakmice.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Teodosić, Bjelica, Marković, Raduljica i Kalinić su počeli drugo poluvreme. Trojka Teodosića i na startu treće četrvtine - 49:32 (22. minut).

SRBIJA ODRŽAVA PREDNOST

Bjelica je iz odbojke poentirao za 51:35 (23. minut).

ZATIŠJE...

Malo poena u nastavku... ALi i dalje imamo visoku prenopst - 53:37 (26. minuz).

KRSTIĆ KAO DIVAC

Prišli su Francuzi na minus 12 (53:41), ali je Krstić polaganjem na sjajnu asistenciju Bogdanovića vratio samopouzdanje našem timu. Kapiten je i u sledećem napadu bio precizan u stilu Vlade Divca - 57:41 (29. minut).

SRBIJA SA PLUS 15 ULAZI U POSLEDNjU ČETVRTINU

Naš tim sa plus 15 ulazi u poslednju četrvtinu (61:46).

LOŠ POČETAK U ODLUČUJUĆOJ ČETRVTINI

Furnije je pogodio trojku u prvom napadu za Francuze u poslednjoj četrbtini. Potom Batum zakucava - 61:51. Tajm aut Đorđevića.

DVA MINUTA BEZ KOŠA

Srbija u prva dva i po minuta poslednjeg perioda nije postigla koš.

MARKOVIĆ PREKIDA POST

Marković na asistenciju Bjelice prekida skoro trominutni post našeg tima - 63:51 (33. minut). Francuzi su tražili tajm aut.

FRANCUZI SE PRIBLIŽILI

Francuzi su posle dugo vremena ponovo u igri. Sa dve trojke vratili su se na 63:57 (35. minut). Raduljica slučajnim košem prekida seriju - 65:58.
Ali Furnije postiže novu trojku na 5.16 minuta pre kraja. Srbija vodi samo 65:61. Đorđević je tražio tajm aut.

BOGDANOVIĆ POSTIŽE TROJKU

Bogdanović se bez razmišljanja podigao i pogodio trojku za 68:61 (35. minut).
BAtum pogađa sve što šutne - 70:66 (36. minut). Bogdanović pogađa na drugoj strani (72:66).

BOGDANOVIĆ PRECIZAN

3.13 do kraja. Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja - 74:66 za Srbiju. Sudije su pokazale petu čičnu grešku Markoviću, iako je faul napravio Teodosić.

TROJKA TEODOSIĆA, BATUM ODGOVARA

Teodosić na 2.53 postiže vrlo važnu trojku (77:68), ali Batum vraća istom merom.
Na 2.24 Bogdanović sa penala polovičan - 78:71.

NADMUDRIVANjE

Diao postiže trojku, Bogdanović polaže na drugoj strani (80:74). Batum je precizan na nešto više od minut i po do kraja.
Trojka Ertela - 82:79 na minut i 5 sekundi.
Krstić 84:79, 50 sekundi do kraja meča.

POSLEDNjI MINUT

Kod rezultata 84:81 Teodosić nije bio precizan. Na 17 sekundi pre kraja utakmice Teodosić je faulirao Ertela.

KALINIĆ POGAĐA DVA PENALA

17.7 sekundi, Ertel polovičan sa penala - 84:82. Kalinić je uhvatio loptu i potom bio fauliran.
Kalinić prvo pogađa... I drugo - 86:82. Tajm aut za Francuze. Do kraja je utakmice je još 16.4 sekundi.

BJELICA ZA FINALE

Francuzi promašuju! Bjelica je fauliran na 7.3 sekunde pre kraja.
Pogađa Bjelica oba penala - 88:82.
Batum pogađa trojku - 88:85 na dve sekunde pre kraja.

SRBIJA JE U FINALU MUNDOBASKETA!!!

Simonović na sekund pre kraja pogađa prvo bacanje, pogađa i drugo!!!
Srbija je u finalu Svetskog prvenstva!!! "Orlovi" su u polufinalu, posle velike borbe, savladali Francusku sa 90:85.