04. septembar  2014. 03.25  →  23.54 | Izvor: Tanjug,Beta

Košarkaši poraženi od Španije, u osmini finala protiv Grčke

GRANADA -

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Granadi od domaće selekcije Španije sa 89:73 (34:20, 20:15, 17:21, 18:17), u poslednjem 5. kolu A grupe prvenstva sveta.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića pretrpeli su treći poraz i zauzeli četvrto mesto u grupi, pa će u osmini finala igrati sa pobednikom B grupe, Grčkom, koja je u direktnom okršaju bila bolja od Argentine (79:71).

Utakmica osmine finala Mundobasketa između Srbije i Grčke igra se u nedelju u Madridu.

Srbija se danas držala samo na početku meča, ali je Španija trojkama i dobrom odbranom već u prvih 10 minuta stekla dvocifrenu prednost i postigla 34 poena.

Srbija je u sredinom četvrte četvrtine prišla na 10 poena manjka, ali je Španija ubrzo povratila ubedljivu prednost. S

rbiju je predvodio Nemanja Bjelica sa 19 poena i 10 skokova. Miroslav Raduljica završio je utakmicu sa 13, a Miloš Teodosić sa 10 poena.

Španiju je predvodio Pau Gasol sa 20 poena. Domaćin Svetskog prvenstva igraće u osmini finala protiv Senegala.