Sreda 25.06.2014.
17:53 >> 20:23h
Vestionline A

Nigerija uz "gaučose" u osmini finala, BiH za istoriju

Argentina je uz Holandiju i Kolumbiju zadržala stopostotni učinak u dosadašnjem delu šampionata. "Gaučosi" su pobedili Nigeriju 3:2, dok je u drugom meču F grupe BiH slavila nad Iranom 3:1 i tako ostvarila prvi trijumf na Svetskim prvenstvima.

Lionel Mesi postigao je četiri gola u dosadašnjem delu šampionata

Ponovo Argentinci nisu briljirali, ali su majstorije Lionela Mesija donele tri nova boda "gaučosima". Pogotovo je sjajan bio drugi gol omalenog Argentinca u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je sa 30 metara zatresao mrežu iz slobodnog udarca.

Nigerija je pružila žestok otpor favorizovanim "gaučosima", a sjajan je bio Ahmed Musa, koji je postigao oba gola. Pogodak odluke za Argentinu delo je Roha u 50. minutu kada je kolenom matirao solidnog Enijamu.

Selektor Argentine Alehandro Sabadelj u 63. minutu je izveo iz igre Lionela Mesija želeći da ga odmori za nokaut fazu.

90+3.minut - Kraj utakmice.
86. minut - Di Marija iz kontre nije uspeo da povisi na 4:2, Enijama je odbranio šut zvezde Reala.
85. minut - Emenike preti Argentincima, ali iznad gola.
81. minut - Garaj glavom šutira pored gola.
80. minut - Opet Musa preti, ali je Zableta dobro intervenisao.
78. minut - Laveci je imao dobru priliku posle pasa Iguaina, ali je Enijama uspeo da odbrani. Argentinci su izveli čak deset kornera.
74. minut - Opet je Musa bio u šansi, šutirao je iznad gola, ali ništa od het-trika.
73. minut - Nema uzbuđenja. Argentinci u laganom ritmu privode meč kraju, dok se i Nigerijcima ne žuri jer su se i oni plasirali u osminu finala.
63. minut - Mesi izlazi iz igre. Na terenu je Alvarez. Selektor Sabadelj želi da odmori prvu zvezdu tima.
62. minut - Šansa za Nigeriju posle smušene intervencije odbrane "gaučosa", ali je Romero odbranio.
55. minut - Gonzalo Iguain ima novu šansu za Argentinu, ali neće gol napadača Napolija.
52. minut - Napadi u talasima Argentinaca.

50. minut - Di Marija opet preti iz daljine, ali je golman Enijama odbio loptu u korner. GOOOL - Markus Roho je kolenom zahvatio loptu i doveo "gaučose" u vođstvo.

47. minut - GOOOOL - 2:2. Opet je Ahmed Musa sjajno prošao odbranu Argentine i izjednačio. Asistirao mu je Emunike.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - Slobodan udarac za Argentinu sa 30 metara zbog faula nad Mesijem. GOOOL - Lionel Mesi postiže gol iz slobodnog udarca. Ovim pogotkom Mesi se izjadnačio sa klupskim drugom iz Barselone Nejmarom, sa četiri gola.

44. minut - Mesi je šutirao iz slobodnog udarca, ali je oprezan golman Nigerijaca.
38. minut - Gužva u šesnaestercu Argentine, ali nema gola za Nigeriju.
37. minut - Aguero je povređen, umesto njega u igri je Laveci.
33. minut - Aguero pokušava, ali samo korner za Argentinu.
31. minut - Di Marija pokušava iz daljine, ali brani golman Nigerije Enijama.
29. minut - Mesi se spetljao u šesnaestercu Nigerija, pa je propala šansa za "gauočose".
26. minut - Preti Nigerija preko Odemivingea.
20. minut - Umalo je Musa zatresao svoju mrežu posle centaršuta Mesija.
15. minut - Argentina ima veći posed lopte u nogama.
9. minut - Velika šansa za Iguanina, ali je šutirao neprecizno.
8. minut - Igra se ofanzivno na obe strane. Ako je suditi po startu utakmice očekuje nas goleada.

4. minut - GOOOL - Ahmed Musa izjednačuje. Samo što su krenuli sa centra, Nigrijci su izjdnačili. Kakav početak susreta. Prvi put u istoriji SP da je su na meču obe selekcije dale gol u prvih pet minuta.

3. minut - GOOOL - Mesi za 1:0. Di Marija je pogodio stativu, a na odbijenu loptu naleteo je Mesi i zakucaoi loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

NIGERIJA: Enijama, Amrose, Jobo, Ošaniva, Omeruo, Onazi, Mikel, Babatunde (od 65. Učebo), Musa, Odemvinge, Emunike.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho, Maskerano, Gago, Di Marija, Mesi (od 63. Alvarez), Iguain, Aguero (od 37. Laveci).

Edin Džeko postigao je sjajan gol protiv Irana

Bosna i Hercegovina ostvarila je istorijsku prvu pobedu na SP i tako se donekle iskupila za loša izdanja u prethodna dva susreta, pogotovo je bila bleda igra protiv Nigerije.

Mrežu Irana otvorio je Edin Džeko, sjajnim šutem sa 20-ak metara, a golove za četu Safeta Sušića postigli su i Pjanić i Vrsajević, dok je utešni, jedini pogodak na šampionatau za izabranike Karlosa Keiroša delo Reze Čohanedžada.

90+3. minut - Kraj utakmice - 3:1 za BIH.
83. minut - GOOOL - Vrsajević iz kontre za 3:1.
82. minut - GOOOL - Reza Čohanedžad smanjuje na 2:1.
72. minut - Iran napada, ali je BiH sve bliže istorijskoj prvoj pobedi na SP.
59. minut - GOOOL - BiH vodi 2:0. Strelac Miralem Pjanić. Greška odbrane Irana.
55. minut - Iranci pokušavaju da izjednače. Njima treba pobeda da bi se plasirali u osmini finala.
44. minut - Ibišević šutira sa 20 metara, ali lopta je otišla pored gola.
33. minut - Iranci napadaju posle primljenog gola. Sve češće su ispred Begovića.
25. minut - Umalo izjednačenje, Iranci su pogodili prečku, Šojai je sa pet metara uspeo da pogodi prečku, a ne mrežu.

23. minut - GOOOL - Edin Džeko 1:0 za BIH. Sjajan gol sa 20-ak metara posle solo prodora.

20. minut - U poslednjih nekoliko minuta sv eopasniji Iranci.
13. minut - Miralem Pjanić je izveo slobodan udaraca, ali je pogodio samo živi zid.
11. minut - Slobodan udaraca sa 16 metara za BiH.
9. minut - Centriao je Sušić, Džeko zahvatio loptu glavom, ali je golman lako zsutavio šut napadača Mančester Sitija.
4. minut - Edin Džeko je imao odličnu priliku, ali nema promene rezultata. Sjajno je odbranio Hađiđi.

SASTAVI

BiH: Begović, Vrsajević, Sunjić, Spahić, Kolašinac, Bešić, Hadžić, Pjanić, Sušić, Ibišević, Džeko.

IRAN: Hađiđi, Hoseini, Sadeđi, Montazeri, Poladi, Nekunam, Tejmurian, Šojai, Dežagah, Hajsafi, Čohanedžad.