Utorak 17.06.2014.
20:43 >> 23:14h
Vestionline A

Fenomenalni Očoa zaustavio Brazil

Zahvaljujući sjajnom golmanu Meksika Giljermu Očoi, Meksiko je odoleo Brazilu u prvom susretu drugog kola A grupe na SP. Utakmice je završena bez golova. Sjajni čuvar mreže "sombrerosa" čudesno je intervenisao kod šuteva Nejmara i Silve i tako ostao nesavladan posle 180 minuta.

Duel dve desetke: Nejmar i Dos Santos

Brazilci su pokazali da su itekako ranjivi. Meksikanci su se hrabro odupreli favorizovanom domaćinu i većim delom susreta bili ravnopravan rival. Čudesni Očoa zaustavio je Nejmara i drugove. S druge strane, "sombrerosi" nisu imali stopostotnu šansu, više su pokušavali udarcima iz daljine da savladaju sigurnog Sezara.

Šansu utakmice propustio je Tijago Silva, koji je u 86. minutu sa pet metara glavom pogodio fenomenalnog Očoa. Meksikanci su u finišu mogli i do trijumfa preko Himeneza, ali je njegov udarac zaustavio Sezar.

90+3. minut - Utakmica je završena. Bez golova. Drugi utakmica bez golova na SP.
90+1. minut - Šansa za Meksiko. Himenez šutira, odbrana Sezara.
90. minut - Odličan šut Guadrada, ali iznad gola.
88. minut - Marselo pada u šesnaestercu, ali nema penala. Neuspela gluma Brazilca.
86. minut - Slobodan udarac za Brazil iskosa sa leve strane. Kakva odbrana Očoe. Šutirao je Silva glavom sa pet metara, ali neprelazna prepreka za "karioke" je Giljerme Očoa.
80. minut - Žuti karton za Tijaga Silva zbog starta nad Ćićaritom. Slobodan udaraca sa 25 metara za Meksiko. Dos Santos samo do živog zida.
75. minut  - Žo je imao šansu, ali nema gola.
71. minut - Pritisak Brazila poslednjih nekoliko minuta.
69. minut - Sjajni Očoa opet bolji od Nejmara.
68. minut - U timu Brazila ušao je Žo umesto nezapaženog Freda.
63. minut - Dobar pokušaj Nejmara, ali pored gola.
62. minut - Žuti karton za Markeza zbog faula nad Nejmarom. Slobodan udarac sa 30 metara. Dobra prilika za gol.
60. minut - Agilar dobija žuti karton, prvi za Meksiko.
57. minut - Erara sa 16 metara šutira malo iznad gola. Pritisak Meksika, Brazilci se ne vidi u nastavku.
55. minut - Novi šut Meksika, Vaskez je opalio sa 25 metara, ali iznad gola. Novi pokušaj Dos Santosa. Meksiko bolji rival u drugom poluvremenu.
53. minut - Pao je tempo na startu. Meksiko ravnopravan rival favoritovanom domaćinu.
50. minut - Rodrigez ispred Nejmara u poslednjem trenu. Korner za "karioke". Oskar iz daljine, ali neprecizno.
48. minut - Povreda Markeza, ali iskusni defanzivac Meksika nastavio je utakmicu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45.+1.minut - Kraj prvog poluvremena. Nema golova posle 45 minuta.
45. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Ramires (Brazil),
44. minut - Kakva prilika za Brazil. Paulinjo sa nekoliko metara nije uspeo da savlada maestralnog Očou. Asistirao je Silva.
41. minut - Dobar pokušaj Vaskeza, ali malo pored gola Sezara.
39. minut - Marselo pokušava iz daljine, ali daleko pored gola. Dobar tempo utakmice, ali fale golovi.
37. minut - Slobodan udarac za Meksiko posle faula Alveša. Prilika za dobar centaršut. Lajun šutira, ali opet preko gola.
35. minut - Prvi korner za Brazil. Novi korner za "karioke". Fred zahvata loptu glavom, ali samo u golmana Očou.
32. minut - Nejmar pokušava solo prodorom, ali su Meksikanci uspeli da ga osujete.
26. minut - Nejmar ima veliku šansu za Brazil, ai brani Giljerme Očoa. Sjajan skok napadača Barselone, ali golmana Meksikanaca je čudesno intervenisao.
24. minut - Odličan šut Erere, ali malo iznad gola.
23. minut - Nema prilika za gol. Brazil napada, ali jalovo.
18. minut - Očajan šut Luisa Gustava.
17. minut - Brazil ima do ovog trenutka 70 odsto loptu u nogama, ali bez prave prilike za Nejmara i drugove.
13. minut - Brazil napada poslednjih pet minuta, ali nema opasnosti po gol Očoe. Marselo ima priliku, ai lopta ne stiže do Freda.
11. minut - Šansa za Freda. Ofsajd.
7. minut - Slobodan udarac za Brazil posle starta nad Nejmarom. Preambiciozan pokušaj Luiza.
5. minut - Meksiko ima više loptu u posedu na startu utakmice.
3. minut - Prvi korner za Meksiko.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

BRAZIL: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Gustavo, Paulinjo, Ramires (od 46. Bernard), Oskar (od 84. Vilijan), Nejmar, Fred (od 68. Žo).

MEKSIKO: Očoa, Moreno, Rodrigez, Markez, Vaskez, Agilar, Lajun, Guadrado, Erera, Dos Santos (od 83. Himenez), Peralta (od 74. Ćićarito Ernandez).