Fudbal

Sreda, 18.12.2013.

22:39

Kazablanka u finalu sa Bajernom

Fudbaleri Raža Kazablanke savladali su u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Maroku Atletiko Mineiro sa 3:1 i osigurali su duel za titulu sa Bajernom.

Izvor: B92

Autor:B92

Default images

Bavarci su u polufinalu pobedili Gvangžu Evergrande sa 3:0, a finale je na programu u subotu od 21 čas.

Kazablanka je povela u 51. minutu pošto je na dodavanje Afidija loptu pored golmana Viktora poslao napadač Ljažur. Ronaldinjo je posle 13 minuta izjednačio iz slobodnog udarca.

U 83. minutu je sudija pogrešio, i svirao penal nad Mutualijem za tim iz Maroka, koji je upravo taj igrač pretvorio u novu prednost.

Do kraja utakmice Brazilci su pokušavali da dođu do gola protivnika, ali to im nikako nije polazilo za rukom, pa je u poslednjim trenucima meča nakon brzog kontranapada krilni igrač Raže Mabide uz dosta sreće savladao nemoćnog Viktora i na taj način zapečatio pobedu i istorijski uspeh svog tima.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.