Читај ми!

LE: Lacio siguran, preokret Černomoreca

Lacio bez problema u Varšavi. Valensija pobedila na gostovanju protiv Svonsija. Sevilji samo bod protiv Eštorila. Dinamo poveo protiv Černomoreca, na kraju kratkih rukava. Na Kantridi bez golova, uz nestanak struje.

Bilo je napeto na ulicama Varšave, ali ne i na terenu. Navijači Lacija, imali su uvertiru sa poljskom policijom, ali će se na kraju sa osmehom vratiti u Italiju, jer je Lacio savladao Legiju sa 2:0.

Perea je u prvom poluvremenu doveo rimsku ekipu u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Anderson u drugom delu igre.
Tako je Lacio sačuvao šansu da na kraju grupne faze bude na prvom mestu, ali tu mu je posao otežao Trabzon, koji je kod kuće pobedio Apolon iz Limasola sa 4:2.

Valensija Miroslava Đukića, pobedila je Svonsi sa 1:0 na gostovanju, golom Pareha, i tako osigurala prvu poziciju u grupi, dok će sa druge pozicije u narednu fazu otići najverovatnije Svonsi, koji ima tri boda više od trećeplasiranog Kubanja, koji je pobedio beznadežni Sent Galen sa 4:0.

Zagrebački Dinamo je vodio na poluvremenu u gostima protiv Černomoreca golom Bećiraja, ali je domaćin izjednačio preko Antonova u 78. minutu, da bi potpuno preokrenuo z nadoknadi vremena golom Didenka.

Tako je Černomorec sačuvao šanse za dalji plasman, jer ima isti broj bodova kao i PSV, koji je izgubio od prvoplasiranog Ludogoreca sa 2:0. Dinamo, sa druge strane, ima samo jedan bod.

Totenhem je rutinski savladao Tromse sa 2:0 u gostima, pa će se, iako je to bilo poznato i pre ovog meča, naći u narednoj rundi takmičenja. Sa druge pozicije dalje ide Anži, koji je odigrao 1:1 sa Šerifom.

Fiorentina je, nerešenim rezultatom 0:0 protiv Pasoš Fereire zadržala prvu poziciju u grupi, ali Dnjepar ima samo bod manje jer je savladao Panduri sa 4:1. Mada se znalo da će obe ekipe proći dalje, u poslednjem kolu ćemo saznati koja će sa koje pozicije.

Kako je protekao dan u Ligi Evropa:

23.00 - Gotovi su svi mečevi Lige Evropa. Rezultati: APOEL - Makabi Tel Aviv 0:0, Bordo - Ajntraht 0:1, Černomorec - Dinamo Zagreb 2:1, Dnjepar - Panduri 4:1, Elfsborg - Salcburg 0:1, Esbjerg - Standard 2:1, Pasoš Fereira - Fiorentina 0:0, Ludogorec - PSV 2:0, Svonsi - Valensija 1:0, Vigan - Zulte Varegem 1:2.

22.44 - GOL! Novi pogodak Bezjaka,Ludogorec vodi sa 2:0 protiv PSV-a.

21.57 - Poluvreme: APOEL - Makabi Tel Aviv 0:0, Bordo - Ajntraht 0:0, Černomorec - Dinamo Zagreb 0:1, Dnjepar - Panduri 1:0, Elfsborg - Salcburg 0:1, Esbjerg - Standard 1:0, Pasoš Fereira - Fiorentina 0:0, Ludogorec - PSV 1:0, Svonsi - Valensija 0:1 i Vigan - Zulte Varegem 1:1.

21.43 - Gol! Bezjak postiže pogodak za vođstvo Ludogoreca protiv PSV-a.

21.26 - Gol! Valensija vodi od 21. minuta golom Pareha.

20.55 -  Gotovi su mečevi koji su počeli u 19 sati. Rezultati: AZ Alkmar - Makabi Haifa 2:0, Genk - Dinamo Kijev 3:1, Legija - Lacio 0:2, Liberec - Frajburg 1:2, Lion - Betis 1:0, Rapid Beč - Tun 2:1, Rijeka - Gimaraeš 0:0, Sevilja - Eštoril 1:1, Trabzon - Apolon Limasol 4:2, Tromse - Totenhem 0:2. Nema odmora, za desetak minuta nova "tura" utakmica.

20.35 - GOL! Musa Dembele postiže drugi gol za "pevce" protiv Tromsea.

20.25 - GOL! Totenhem je poveo u Tromseu, precizan je bio Rumun Vlad Kirikeš.

20.15 - GOL! Lacio vodi sa 2:0, Anderson je strelac.

20.00 - Gotove su tri utakmice Lige Evropa. Kubanj je savladao Sent Galen sa 4:0, dok su Rubin i Maribor igrali nerešeno 1:1, baš kao i Anži i Šerif.

19.50 - Poluvreme. Rezultati: AZ Alkmar - Makabi Haifa 1:0, Genk - Dinamo Kijev 3:1, Legija - Lacio 0:1, Liberec - Frajburg 0:1, Lion - Betis 0:0, Rapid Beč - Tun 1:0, Rijeka - Gimaraeš 0:0, Sevilja - Eštoril 1:0, Trabzon - Apolon Limasol 2:0, Tromse - Totenhem 0:0

19.25 - GOL! Lacio je poveo u Varšavi, preko Peree.

19.15 - Policija u Varšavi je privela oko 120 navijača Lacija koji su napali policijska vozila, zasuli ih flašama i kamenicama, prenose svetski mediji. Varšava je večeras možda i najrizičnije mesto, jer je svima poznato da Poljaci imaju velikih problema sa huliganima, a navijači Lacija su poznati po svojm akcijama van "čizme".

19.00 - Počelo je još deset mečeva. Igraju: AZ Alkmar - Makabi Haifa, Genk - Dinamo Kijev, Legija - Lacio, Liberec - Frajburg, Lion - Betis, Rapid Beč - Tun, Rijeka - Gimaraeš, Sevilja - Eštoril, Trabzon - Apolon Limasol, Tromse - Totenhem.

18.16 - Pogled na Tromse pred početak utakmice sa Totenhemom.

18.00 - Počele su tri utakmice u 18 sati. Sastaju se: Rubin - Maribor, Anži - Šerif, Kubanj - Sent Galen.

17.55 - Prvi današnji meč je završen, PAOK je pobedio Šahtjor Karagandi u gostima sa 2:0.

17.45 - Mrak na Kantridi! Izgleda da je u Rijeci nestalo struje, sat vremena pre početka utakmice Rijeka - Gimaraeš.