SERIJA A: Inter sa Stankovićem preokrenuo u 92. minutu! (VIDEO)

Posle očajnog prvog poluvremena, golom Palasija u drugom minutu nadoknade, Inter je uspeo da osvoji sva tri boda na gostovanju nezgodnoj Kataniji (3:2)* I Fiorentina je u finišu pobedila Kjevo (2:1)* Uroš Ćosić sa Peskarom izgubio od Bastinog Udinezea (1:0)

• 0

Još jedno uzbudljivo kolo italijanske Serije A.

Posle subotnjeg derbija, u kojem je Milan pobedom preoteo Laciju treće mesto, i drugi milanski tim je u nedelju uspeo da pobedi, ali mnogo teže. Inter je od 2:0 na Siciliji stigao do pobede 3:2 protiv Katanije.

Katanija je povela već u 7. minutu golom Bergesija. Već u 19. minutu Markeze je još jednom šokirao "nero-azure" za vođstvo Katanije 2:0. Sa takvim rezulatom otišlo se na poluvreme, ali je na startu drugog poluvremena Dejan Stanković zamenio slabog Zdravka Kuzmanovića, dok je Rodrigo Palasio ušao umesto Rokija i stvari su se brzo promenile.

Prvo je Riki Alvarez na asistenciju Palasija uspeo da smanji na 2:1 u 52. minutu, a onda je i sam Argentinac uspeo dva puta da zatrese mrežu Sicilijanaca, od čega je drugi gol bio u 92. minutu.

Inter je ovom pobedom ostao na bod razlike od trećeplasiranog Milana i izjednačio se sa Lacijom na četvrtom mestu.

Za Fiorentinu u utakmici sa Kjevom meč je završio samo Nenad Tomović, dok su Ljajić i Jovetić napustili teren na početku drugog poluvremena. I bez njih u drugom delu, domaći su uspeli u Firenci da dođu do pobede (2:1).

Ni Dušan Basta nije igrao za Udineze, ali su momci iz Udina uspeli da pobede Peskaru u gostima sa minimalnih 1:o, a jedini gol uspeo je da postigne veteran i majstor Antonio di Natale u osmom minutu.

Uroš Ćosić odigrao je ceo meč za domaći tim, ali nije uspeo da spreči još jedan poraz poslednjeplasirane ekipe Serije A.

Sampdorija je nastavila sjajan niz i pobedila Parmu (1:0), a strelac jedinog gola na ovom meču bio je maestralni Ikardi, koga traži pola Evrope. Ubedljivu pobedu zabeležila je i Bolonja nad Kaljarijem (3:0).