0

Ana Ivanović izgubila od Šarapove

Autor: AS

Izvor: Beta/Novi magazin

Ivanovićeva je na centralnom terenu Foro Italiko kompleksa zaostajala na startu prvog seta pošto je Šarapova u uvodnom gemu napravila brejk, ali je već u narednom gemu uspela da uzvrati.

Srpska teniserka je u nastavku igre došla i do drugog brejka a krajem prvog seta je imala priliku da na svoj servis reši taj deo igre, ali nije uspela.

Prvi set je odlučen u taj-brejku. Posle izjednačene igre Šarapova je bila koncentrisanija u samoj završnici i sa 7:4 dobila taj deo meča.

Srpska teniserka je i u drugom setu zaostajala na startu da bi uspela da preokrene rezultat i povede sa 3:1. Ipak, Šarapova je tada zaigrala znatno bolje i do kraja seta serijom od pet uzastopnih gemova za sat i 48 minuta došla do pobede.

Ona će se u četvrtfinalu sastati sa Venus Vilijams iz SAD.