Klipersi nadoknadili minus 27

Neverovatan povratak

Košarka -

MEMFIS - Košarkaši Los Anđeles Klipersa napravili su jedan od najvećih preokreta u istoriji NBA lige, pobedivši Memfis u prvom kolu plejofa, rezultatom 99:98, iako se u trećoj četvrtini gubili sa 27 poena razlike.

Po Memfis je sve dobro išlo do polovine treće četvrtine, kada je izgledalo da Klipersima preti katastrofa, jer su domaćini vodili sa 84:57.

Tada sledi neverovatan povratak tima iz Los Anđelesa, predvođenog Nikom Jangom koji koji je postigao 19 poena na utakmici, i serija od 26:1.

Dva tima su poslednja dva minuta ušla u neizvesnu završnicu, ali očigledno potpuno indisponirani Grizliji, nisu mogli do pobede.

Utakmica je rešena sa dva uspešna slobodna bacanja Krisa Pola u 23 sekunde.

Kliperi su tada poveli sa 99:98, što se ispostavilo da je i konačan rezultat, pošto je u poslednjoj sekundi Rudi Gej iz Memfisa promašio šut za dva poena.

Memfis u prvom kolu plejofa nastupa sa četvte pozicije u Zapadnoj konferenciji, a Klipersi sa pete.

Sledeća utakmica se igra u sredu uveče, ponovo u Memfisu.