Četiri remija i debakl Đenoe

Čak četiri nedeljna meča 34. kola Serije A završena su bez pobednika, dok su navijači prekidali debakl Đenoe.

Izvor: AK

Default images

Sijena je vodila čak 4:0 u Đenovi gde su navijači napravili prekid, da bi domaći tim stigao do počasnog gola nakon što je meč nastavljen.

Milan je osvojio samo bod protiv Bolonje (1:1), Fiorentina i Inter su igrali bez golova, Leče je osvojio bod kod Lacija (1:1), dok su Čezena i Palermo igrali 2:2. Juventus večeras dočekuje Romu i ima šansu da stekne tri boda više od Milana.

Milan je sve dalje od titule. "Rosonerima" ide sve gore i gore otkako su eliminisani iz Lige šampiona, a protiv Bolonje su jedva osvojili bod.

Gosti su poveli u 26. minutu preko Gastona Ramiresa, a kada je šest minuta pre kraja Danijel Bonera isključen, svi su očekivali senzacionalnu pobedu Bolonje.

Ipak, Zlatan Ibrahimović je po ko zna koji put ove sezone spasao Milan, pošto je u poslednjem minutu iskoristio dodavanje Urbija Emanuelsona i izjednačio na 1:1.

Samo bod osvojio je i Lacio, samo što su Rimljani bili to koji su ostali bez pobede u poslednjem minutu.

Osam minuta pre kraja Matuzalem je doneo prednost Laciju koji se bori za plasman u Ligu šampiona, ali je Valeri Bojinov, samo tri minuta pošto je ušao u igru, šokirao Olimpiko i doneo bod Lečeu, koji je osvojio veliki bod u borbi za opstanak.

Četiri gola postignuta su u Čezeni, a sva četiri viđena su u prvih 45 minuta. Bertolo je doneo prednost Palermu u 20. minutu, da bi samo osam minuta kasnije stigao preokret domaćina preko Santane i Ranela.

Ipak, udrugom minutu nadoknade poluvremena, Matias Silvestre je izjednačio. Mladi srpski fudbaler Milan Milanović ostao je na klupi Sicilijanaca.

Dramatično, ali ne rezultatski bilo je u Đenovi. Sijena je već posle prvog poluvremena imala tri gola prednosti preko dvostrukog strelca Brience i Destra, a kada je u 49. minutu Điorđi pogodio za 0:4, eksplodirali su domaći "ultrasi".

Usledilo je divljanje navijača slično onom koje je orkestrirao Ivan Bogdanov, ali je ovaj meč nastavljen. Do kraja je Del Groso postigao autogol i pomogao Đenoi da ublaži poraz.