Ponedeljak, 16.01.2012.

23:02

PL: Edin Džeko čuva Siti na vrhu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vigan u gostima sa 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 21. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SO

Default images

’Građani’ su tako ponovo sami na čelu tabele sa 51 bodom, tri više od gradskog rivala Junajteda, dok je Vigan na dnu sa 15 bodova.

Gol odluke postigao je Edin Džeko u 22. minutu, koji je posle centaršuta oporavljenog Davida Silve glavom poslao loptu u gornji levi ugao.

Bio je to prvi gol Džeka od petog novembra, pa je napadač Sitija prekinuo golegeterski post od 13 utakmica u klupskom i reprezentativnom dresu.

Ekipa Roberta Mančinija bila je superiorna tokom najvećeg dela meča, a Vigan je najbolju šansu za izjednačenje propustio u 70. minutu, kada je golman Džo Hart odbranio udarac Votsona.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je meč na klupi Sitija, a bivši fudbaler Partizana Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta.