Subota, 01.10.2011.

17:51

PL: Junajted i Siti ostaju na vrhu

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Norič kod kuće sa 2:0, dok je Mančester siti deklasirao Blekburn na gostovanju sa 4:0 u sedmom kolu Premijer lige.

Izvor: B92

Default images

Poslednji pogodak za ’građane’ postigao je bivši štoper Partizana Stefan Savić, Kolarov je odigrao ceo meč za Siti, baš kao i Petrović za Roverse.

Aston vila je kod kuće savladala Vigan sa 2:0, Njukasl je pobedio Vulverhempton na strani sa 2.1, dok su Sanderlend i VBA remizirali 2:2. U prvom meču dana Liverpul je dobio Everton sa 2:0.

Mnogo teže nego što se očekivalo, Mančester junajted izašao je na kraj sa Noričom na Old trafordu. Menadžer Aleks Ferguson odmarao je startnog golmana Davia de Heu, a prvi premijerligaški start dobio je Danac Anders Lindegard.

U napad su se posle povreda vratili Runi i Čičarito, ali su gosti u prvom poluvremenu bili ravnopravan rival. Norič je izdržao pritisak Junajteda početkom drugog dela igre, a onda je i sam stvorio nekoliko prilika iz kontri, a najbolju u 66. minutu kada je Pilkington promašio gol u situaciji ’jedan na jedan’ sa Lindegardom.

Samo dva minuta kasnije Junajted stiže u vođstvo – Gigs je izveo korner, Runi je prosledio loptu do Andersona, a on ju je glavom sproveo iza leđa Rudija.

Ipak, to nije bio kraj mukama Junajteda jer je u 75. minutu Pilkington posle odbitka pogodio stativu. Na tri minuta do kraja Dani Velbek je na dodavanje Parka rešio pitanje pobednika i osigurao ’Đavolima’ prvo mesto na tabelo.

Na Ivud Parku Blekburn nije ozbiljnije pripretio Sitiju tokom celog meča, a gosti su tek u drugom poluvremenu materijalizovali superiornost na terenu.

Posle odbijene lopte iz kornera Adam Džonson je sa ivice kaznenog prostora maestralno plasirao loptu u gornji desni ugao, mada je i golman Pol Robinson bio očajno postavljen – 1:0 u 56. minutu.

Tri minuta kasnije Mario Baloteli je sjajno reagovao na centaršut Nasrija i duplirao je prednost, Francuz je posle akcije sa Silvom postigao treći gol uz malo sreće, a Stefan Savić je u samoj završnici postavio konačni rezultat.

Menadžer Roberto Mančini na klupi je ostavio Edina Džeka, sa kojim se sukobio na meču sa Bajernom, a Serhio Aguero povredio se u prvom poluvremenu.

Radosav Petrović i Aleksandar Kolarov odigrali su po 90 minuta za svoje klubove, Nemanja Vidić zbog povrede još nije u kombinaciji za tim Mančester junajteda, a Nenad Milijaš nije bio ni na klupi Vulverhemtona.

Osim mančesterskih klubova, jedini neporaženi timovi su Njukasl i Aston vila – Demba Ba i Gutijeres su dali golove u prvom poluvremenu i tako su obezbedili trijumf ’svrakama’ na gostovanju Vulvsima.

Vila je došla do tek druge pobede, uz pet remija, a za slavlje u duelu sa Viganom najzaslužniji su strelci Agbonlahor i Bent.