Nedelja, 21.08.2011.

19:18

PL: Siti prvi, pobeda Vulvsa

U drugom kolu Premijer lige u nedelju fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Fulam kod kuće 2:0, dok je Mančester siti dobio odlični Bolton u gostima 3:2. lige,

Izvor: AY

Default images

Stouk je golom u sudijskoj nadoknadi izborio nerešeno 1:1 na gostovanju kod Noriča, a poslednji meč igraju Mančester Junajted i Totenhem u ponedeljak.

Prethodno je u subotu odigrano šest mečeva, Liverpul je posle 11 godina pobedio Arsenal na Emiratima 2:0, a Čelsi je posle preokreta dobio Vest Bromvič Albion 2:1.

Na gostovanju Boltonu Siti je pokazao koliko ume da bude opasan u napadu, mada su se domaćini dobro branili. Prvi gol postigao je David Silva u 26. minutu, pošto je Jaskelainen odreagovao veoma loše i ispustio loptu. U 38. minutu Geret Beri duplirao je prednost gostiju posle dobrog izvođenja kornera Milnera.

Mada je delovalo kao da Bolton nema odgovor, domaćini su smanjili prednost već dva minuta kasnije lepim golom Klasnića.

Gosti su, ipak, već na početku drugog poluvremena rešili meč u svoju korist, pošto se Džeko odlično snašao i matirao Jaskelainena za veliku prednost od 3:1.

Konačni rezultat postavio je Kevin Dejvis u 63. minutu, dobrim udarcem glavom, koji Hart nije mogao da odbrani.

Vulvsi, koji su prošle sezone u poslednjem kolu izborili opstanak u ligi, sada iz dva meča imaju maksimalnih šest bodova, dok je prvi na tabeli upravo Siti.

Golove za "vukove" postigli su Kevin Dojl u 42. i Metju Džervis u 45. minutu utakmice.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš ponovo je celu utakmicu proveo na klupi za rezervne igrače Vulverhemptona.

Povratnik u Premijer ligu posle šest godina, ekipa Noriča, vodila je kao domaćin protiv Stouka sve do 93. minuta, kada je Kenvejn Džons postigao pogodak za 1:1.
Beta
Strelac za Norič bio je Riči de Laet u 37. minutu.

U 65. minutu Džon Volters nije iskoristio penal za Stouk, a zbog napravljenog jedanaesterca crveni karton dobio je domaći igrač Leon