Vimbldon: Đoković lako protiv Šardija

I. J./N.Ma

21. 06. 2011. u 17:59

Novak je takmičenje u Londonu počeo uspešnije od svojih zemljaka - lakše Srbin je savladao Francuza, 54. igrača sveta, sa 6:4, 6:1, 6:1

Pohod na krunu na Vimbldonu najbolji srpski teniser Novak Đoković uspešno je starovao dulom sa Francuzem Žeremijem Šardijeom koga je ubedljivo savladao sa 6:4, 6:1, 6:1. Prvi set je protekao kao zagrejavanje srpskom teniseru, a potom je u naredna dva znatno popravio sve segmente igre, izbacio protivnika iz ritma i lako, sa samo dva izgubljena gema, osvojio meč.

Tradicija nije prekinuta ni u Londonu - Đoković i Šardi su do sada odigrali pet međusobnih duela i svi su pripali srpskom teniseru.

PRVI SET
0:1
Francuz je dobro otvorio meč, osvojio je prvi gem na svoj set.
1:1 Novak je uspešno odbranio svoj servis i izjednačio
1:2 I treći gem je protekao bez brjeka, pa je Šardi opet preuzeo vođstvo
2:2 Brzom i sve sigurnijom igrom Đoković je izjedančio
2:3 Imao je Novak u ovom gemu brejk loptu, ali je nije iskoristio, pa je Francuz smogao snage da ne dozvoli protivniku da mu uzme servis i sa dva asa prešao u vođstvo
3:3 Srpski teniser je bez mnogo muke, bez izgubljenog poena, stigao rivala
3:4 Iako je Đoković imao 30:0 na svojoj strani nije iskoristio priliku za brejk. Šardi ga je stigao do 40:40 i posle dve propuštene prednosti uspeo da spasi svoj servis
4:4 Novak sa lakoćom osvaja svoje servis gemove - iznova bez izgubljenog poena
5:4 Đoković je konačno osvojio brejk i dobio priliku da servira za set
6:4 Brejk kao da je umanjio entuzijazam Francuzu koji je dozvolio Novaku da bez mnogo problema osvoji i naredni gem, a sa njim i prvi set.

DRUGI SET
1:0
Na startu drugog seta Đoković je napravio brejk i sigurnom igrom najavio namere

2:0 Srpski teniser je nastavio svoju uspešnu seriju i Šardija potpuno demoralisao
3:0 Bez milosti Novak je, serijom od 5:0, stigao do dva brejka prednosti
4:0 I četvrti gem u drugom setu pripao je srpskom teniseru, pa je tako nastavljena i dominacija nad Francuzom
4:1 Konačno je Šardi prekinuo Novakovu seriju od 6:0 i osvojio prvi gem u drugom setu
5:1 Borba Francuza nije dugo trajala
6:1 Sa lakoćom osvojio je Đoković i poslednji gem u drugom setu i posle sat i osam minuta poveo sa 2:0

TREĆI SET
1:0
I novi set srpski teniser otvara brejkom
2:0 I baš kao u prethodnom sa lakoćom Đoković stiže i do prednosti, bez izgubljenog poena
3:0 Šardi kao da se predao, pa Novaku dozvoljava da lako nastavlja svoju pobedničku seriju
3:1 Uspeo je i Francuz da osvoji gem u trećem setu, ali još nije osetio draž brejka
4:1 Kao po utvrđenom receptu iz prethodnog seta Novak je dozvolio protivniku da i u trećem setu osvoji samo jedan gem
5:1 Srbin je napravio i poslednji brejk na meču
6:1 A potom, na svoj servis, osvojio i prvi meč na Vimbldonu

NOVAK: VEOMA SAM ZADOVOLjAN

NOVAK je ubedljivo završio posao u prvom kolu, pokazavši odlike budućeg broja jedan i, vrlo verovatno, šampiona Vimbldona.

- Sjajno je vratiti se na centralni teren, najpoznatiji stadion na svetu. Bio mi je ovo prvi meč na travi ove sezone i jako sam zadovoljan kako sam odigrao. Bilo je teško obojici zbog vetra, ali sam napravio taj ključni brejk u prvom setu što je prelomilo duel – rekao je Đoković. – Vredno radim i nadam se da ću da odigram dobar turnir.