Nedelja, 22.05.2011.

11:47

Zvezda obezbedila Kup EHF

Rukometaši Crvene zvezde obezbedili su drugo mesto u Superligi i mesto u Kupu EFH sledeće sezone.

Izvor: AK

Default images

“Crveno-beli” su sa 35:30 dobili derbi protiv Kolubare i stekla nedostižnu prednost ispred “krtica”, dva kola pre kraja.

Utakmica je prelomljena u poslednjih 10 minuta, a najbolji kod pobednika bio je Nemanja Zelenović sa sedam golova.

Novi šampion Partizan je slavio u Vranju sa 30:26 uz deset golova Maksića i 18 odbrana neprelaznog Džamića. Iako je postigao samo devet golova u drugom poluvremenu, Naisus je sa 26:25 savladao Požarevac, zahvaljujući sjajnoj partiji iz prvih 30 minuta.

Crvenka je slavila protiv Metaloplastike, Dinamo i Priboj su takođe bili uspešni na svom parketu, dok su mečevi Radnički - PKB (26:26) i Jugović - Planinka (31:31) završeni bez pobednika.