Rectangle 2 Copy 4 Created with Sketch.
Filip Kunčer Foto: Vijesti
i

Rađa se nova regionalna zvezda! Sin auto-moto šampiona se trka na slavnim stazama Formule 1

Sportal.rs - Vest objavljena: 13:44 - 16.05.2024

Filip Kunčer je regionalna zvezda u usponu - crnogorski takmičar je prvi automobilista koji vozi šampionat Renault Clio CUPBohemia ESET 2024. Čekaju ga dve trke u subotu od 10.50 i 15.10.

Filip Kunčer dolazi iz porodice čiji su roditelji bili šampioni u auto motosportu - Seka i Franjo Kunčer.

Filip Kunčer će učestvovati na šest trkačkih vikenda tj. 12 međunarodnih kružnih trka, od kojih se četiri voze na prestižnim stazama Formule 1 - Red Bull Ring u Austriji i Hungaroring u Mađarskoj.

"Filip je jedini crnogorski takmičar i prvi automobilista koji vozi šampionat Renault Clio CUP Bohemia ESET 2024. Krajem aprila je vožen prvi od šest trkačkih vikenda na stazi Balaton Park u Mađarskoj, i Filip je završio na 6. poziciji u generalnom plasmanu u konkurenciji od 23 takmičara.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Novak Đoković FOTO: Printskrin
14 58
Novak Đoković

14:58 - 02.06.2024

video Ovo niste videli u prenosu! Emotivan zagrljaj Đokovića i najmlađeg navijača

Novak Đoković je završio meč protiv Lorenca Musetija u 3.06 u noći između subote i nedelje nakon četiri sata i 29 minuta igre. Bio je iscrpljen, ali najbolji teniser sveta je još jednom pokazao zašto je šampion i na terenu i van njega. Odmah po završetku meča, Nole je prišao najmlađem navijaču, dečaku koji ga je iz prvih redova bodrio, jako ga je zagrlio i poljubio.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)

Aleksandra Uzelac, FOTO: FIVB
15 40
Reprezentacija Srbije

15:40 - 02.06.2024

Nova pobeda, odbojkašice bolje i od Bugarske

Odbojkašice Srbije su sa osmesima na licu okončale turnir u Arlingtonu. Izabranice Đovanija Gvidetija su savladale Bugarsku i turnir završile sa polovičnim učinkom, što je, uz bolju igru iz meča u meč, vidan napredak u odnosu na početak Lige nacija.

Frančesko Banjaja, FOTO: Marco BERTORELLO / AFP / Profimedia
15 14
Auto-moto

15:14 - 02.06.2024

Banjaja slavio u Muđelu

Frančesko Banjaja je uspeo da slavi na trci u Muđelu gde je vodio od treće krivine prvog kruga, pa sve dok nije prvi prošao kroz cilj.