Pobede Čelsija i Mančester junajteda u Premijer ligi

Autor: S.V.

Izvor: Beta

Izvor: (Beta/Adam Davy/PA via AP)

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na gostujućem terenu Brajton 2:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo 34. minutu golom Kola Palmera, a prednost je udvostručio Kristofer Nkunku u 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dani Velbek u osmom minutu nadoknade vremena.

Čelsi je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Ris Džejms dobio crveni karton u 88. minutu.

Čelsi je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, ukupno 17. u ligi i sa 60 bodova zauzima šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija. Tri boda više ima Totenhem na petom mestu, koje vodi u Ligu Evropa.

Brajton je pretrpeo 13. poraz i 10. je na tabeli sa 48 bodova.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Njukasl 3:2.

Junajted je poveo golom Kobija Mejnua u 31. minutu, a izjednačio je Entoni Gordon u 49. Novu prednost domaćima doneo je Amad Dijalo pogotkom u 57. minutu, a treći gol postigao je Rasmus Hojlund u 87. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luis Hol u drugom minutu nadoknade vremena.

Obe ekipe imaju po 57 bodova i ostale su u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija, Njukasl je sedmi, a Junajted osmi na tabeli.