Siti slavio protiv Totenhema i stigao nadomak titule

Autor: S.V.

Izvor: Beta

Izvor: (Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras u gostima ekipu Totenhema sa 2:0, u utakmici 34. kola Premijer lige i tako napravili veliki korak ka odbrani titule.

Strelac oba gola za tim Pepa Gvardiole bio je Erling Haland, u 51. i u 91. minutu sa penala.

Siti je ovom pobedom, 27. od početka šampionata, ponovo preuzeo prvo mesto na tabeli i ima 88 bodova, dva više od drugoplasiranog Arsenala.

Pitanje šampiona biće rešeno u poslednjem kolu kada će Mančester siti dočekati Vest Hem, a Arsenal ekipu Evertona.

Iako je bilo prilika na obe strane, golova nije bilo do 51. minuta kada je Siti poveo.

Bernardo Silva je proigrao Kevina de Brujnea, a on je poslao loptu na peterac gde ju je dočekao Erling Haland kojem nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Uzbuđenja je bilo i posle tog gola, a Totenhem je najbliži izjednačenju bio u 87. minutu kada je Stefan Ortega, koji je zamenio povređenog Edersona, odbranio udarac Sona koji je izašao sam ispred golmana Sitija.

Četiri minuta kasnije tačku na ovaj meč stavio je Haland sa penala, koji je skrivio Pedro Poro oborivši Žeremija Dokua.

Totenhem, koji je peti na tabeli sa 63 boda, u poslednjem kolu gostuje Šefildu.