head coach Andrej Zakelj KK Partizan v SC Derby during the Aba League Season 2022-2023 match at Stark Arena on October 16, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

IZJAVA TRENERA BUDUĆNOSTI: Evo kako Žakelj gleda na večerašnju utakmicu!

Objavljeno: 10.05.24 u 22:25

Igrali su dobro sve do poslednje četvrtine

Podgoričani su doživeli poraz od 100:84 u odlučujućoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige, uprkos tome što su pružili dobru igru tokom prvih 30 minuta susreta.

Međutim, igra gostiju potpuno se raspala u poslednjoj četvrtini, gde je Partizan dominirao rezultatom 27:15.

Trener Žakelj je nakon meča u Areni izjavio:

U prvom poluvremenu smo bili na visokom nivou, posebno u napadu. Imali smo plan da kroz kretanje lopte i brze napade poremetimo igru Partizana, što smo i uspešno ostvarili. Međutim, u odbrani nismo imali isti energetski nivo kao na prethodnim utakmicama.

On je naglasio da je ključni trenutak utakmice bio izlazak Ferela, koji je do tog trenutka dominirao sa 18 poena.

U drugom poluvremenu, nakon gubitka Ferela, izostala je naša snaga i to je Partizan iskoristio. Nemam zamerki na igru mojih igrača, pokazali su dobru košarku i borbeni pristup tokom cele sezone. Mislim da smo zajedno odigrali mnogo kvalitetnih mečeva, a ovo je bio jedan od njih, bar do trenutka kada smo ostali bez plejmejkera. Takođe, Mekinli Rajt je primao infuziju samo dva sata pre utakmice, pa nismo mogli predvideti koliko će biti spreman –  istakao je trener Žakelj.