Fudbaleri Đirone slave gol protiv Barselone LLUIS GENE / AFP / Profimedia
i

Sve je gotovo: Đirona pobedila Barselonu, a Real Madrid je postao šampion Španije! /VIDEO/

Stefan Abramović - Vest objavljena: 20:33 - 04.05.2024

Rezultat u katalonskom derbiju išao je na ruku "Kraljevskom klubu", koji je tako postao prvak države 36. put u istoriji.

Ceo meč mogli ste da pratite na našem lajv-blogu.

Fudbaleri Đirone savladali su Barselonu posle velikog preokreta rezultatom 4:2 (1:2), u okviru 34. kola španske La Lige. Taj rezultat u katalonskom derbiju doneo je titulu prvaka Španije madridskom Realu, koji je nešto ranije ove subote ubedljivo pobedio ekipu Kadiza.

Da će publika u Đironi imati priliku da vidi goleadu bilo je jasno već u uvodnim trenucima meča.
Barselona je povela već u trećem minutu preko Andreasa Kristensena, ali je samo minut kasnije domaći tim poravnao rezultat zahvaljujući Artemu Dovbiku.

U nadoknadi vremena prvog dela je Barsa još jednom došla do vođstva, nakon što je Robert Levandovski bio precizan sa bele tačke.

Ipak, Đirona je do preokreta stigla sa brza dva pogotka sredinom drugog poluvremena. Prvo je Portu u 65. minutu izjednačio na 2:2, a Migel Gutijerez je u 67. doveo domaći tim u vođstvo.

Drugi gol na meču, a četvrti za Đironu je u 74. minutu postigao Portu, koji je tada postavio konačan rezultat.

Ovom pobedom je Đirona preskočila Barselonu na tabeli i sada zauzima drugu poziciju, a istovremeno je donela Realu iz Madrida 36. titulu prvaka Španije.

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Češka. Foto: SOPA Images / Sipa Press / Profimedia
20 59
EURO 2024

20:59 - 31.05.2024

video Predstavljamo vam tim Češke za EURO

Iako u sastavu ne poseduju neke velike zvezde, Česi predstavljaju jednu vrlo snažnu i zanimljivu celinu koja je u stanju da napravi problem svakom rivalu.

Stefanos Cicipas, Foto: Bertrand GUAY / AFP / Profimedia
20 49
Grend slem

20:49 - 31.05.2024

video Cicipas se prošetao do osmine finala u Parizu

Finalista Rolan Garosa iz 2021. godine, Stefanos Cicipas, protutnjao je kroz šesnaestinu finala drugog grend slema u sezoni, pošto se jedva oznojio u duelu sa Žiženom Žangom. Trenutno deveti reket planete slavio je rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 6:1), posle svega jednog sata i 34 minuta igre.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)