Rubljov i Ože-Alijasim u finalu mastersa u Madridu

U finalu mastersa u Madridu sastaće se Rus Andrej Rubljov i kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim.
Osmi teniser sveta Andrej Rubljov plasirao se u finale pošto je, posle dva seta, pobedio Amerikanca Tejlora Frica sa 6:4, 6:3.

Rubljov je do pobede nad 13. igračem sveta stigao posle sat i 14 minuta.
Fric je brejkom u prvom gemu prvog seta stigao do prednosti, ali je Rubljov brejkovima u drugom i 10. gemu stigao do preokreta i vođstva u setovima.

U šestom gemu drugog seta Rus je oduzeo servis Fricu, a potom u devetom gemu iskoristio prvu meč loptu.
Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim, 35. teniser sveta, plasirao se u finale pošto mu je 31. teniser sveta Čeh Jirži Lehečka zbog povrede predao meč u prvom setu.

Pri rezultatu 3:3 u gemovima i 30:15 na svom servisu, Lehečka se uz bolnu grimasu spustio na kolena i predao meč.