Košarka

NBA: Indijana deklasirala Milvoki za polufinale Istoka (VIDEO)

Košarkaši Indijane nadigrali su Milvoki sa 120:98 na svom terenu u šestoj utakmici završne serije NBA lige i sa 4:2 u pobjedama plasirali se u polufinale Istočne konferencije.

Indijana je odličnom timskom igrom na svom terenu od samog početka meča preuzela inicijativu i vođstvo, a potom meč vodila ka sigurnoj pobjedi i plasmanu u polufinale konferencije.

Domaćini su u Indijanopolisu već u prvoj četvrtini serijom 23:3 poveli sa 29:19 a potom bez neizvjesnosti održavali prednost do konačne pobjede.

Ni povratak Adetokunba i Demijana Lilarda u igru nije pomogao Milvokiju da izbjegne eliminaciju. Lilard je bio najefikasniji igrač meča sa 28 postignutih poena uz dva skoka i 4 asistencije a Adetokumbo je u igri proveo samo nešto više od dva minuta bez značajnijeg učinka.

Na drugoj strani tim domaćina predvodili su Obi Topin sa 21, Ti-Džej Mekonel sa 20 i Sijakam sa 19 postignutih poena.

Tim Indijane imaće nekoliko dana da se odmore i pripreme zanovo iskušenje u polufinalu Istoka gdje ih očekuje duel sa Filadelfijom koja je u četvrtfinalnoj seriji nadigrala Njujork.