Njegošev venac na pobedu: Vojvodina golom u 90+4 nanela Partizanu peti poraz uzastopce, šok za Nađa na debiju 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Na debiju Alberta Nađa na klupi Partizana po zvanju glavnog trenera nije prekinuta crna serija poraza crno-belih već ih je sada i pet uzastopno.

Njegošev venac na pobedu: Vojvodina golom u 90+4 nanela Partizanu peti poraz uzastopce, šok za Nađa na debiju 2

Vojvodina je iz Humske s 3:2 odnela sva tri boda boda, a njen junak je Njegoš Petrović, nekadašnji Zvezdin igrač, povratnik u srpski fudbal iz Španije.

U četvrtom minutu nadoknade vremena je lepim golom doneo pobedu Novosađanina.

Nađ se u susret meču suočio s problemima u odbrani, jer su otpala oba štopera: Marković zbog povrede, Kovačević zbog žutih kartona.

Njihova mesta su zauzeli Filipović i Saničanin.

Crno-beli su poveli u 18. minutu pogotkom – od martinele.

Zahid je pored Petrovića odigrao dupli pas s Nathom, primakavši se iskosa usamljeno protivničkom golu jer ga igrač Vojvodine, kao da se s fudbalom sreće prvi put, nije ni pratio dalje kad mu je ovaj prošao iza leđa.

Da li je Zahid tako želeo ili ne, ispalo je kao da je namerno gađao resko u noge Crnomarkovića, a od njega se lopta odbila u mrežu.

Gosti su poravnali u 38. minutu.

Zukić je s desne strane pored nedovoljno posvećenog Filipovića uputio oštar centaršut u peterac. Golman Jovanović je trebalo odsečnije da reaguje i pokupi tu loptu, ali se zatekao ni tamo-ni ovamo.

Na suprotnoj stativi je sve to pratio napadač iz Obale Slovovače Seri, kome je ostalo samo da pogodi nebranjeni gol.

U 44. minutu istakao se Zukić majstorskim pogotkom iz kaznenog prostora u dalji gornji ugao.

Nađ nije bio zadovoljan učinkom Saldanje i Jankovića u napadu pa je za drugo poluvreme uveo Goha i Nikolića.

U 57. minutu još jedno izjednačnje.

Stojković je delovao onako kako bi svaki trener poželeo da mu deluje desni bek.

Iznikao je ispred protivničkog igrača na sredini polovine Vojvodine, odneo je loptu i nastavio da ide ka golu. Kad se dovoljno približio, Nikolić mu je dao pravovremeni pas, a Stojković je iskosa nadmudrio Carevića šutem u bliži ugao.

Novosađanima su zatim, gledanjem VAR-a, poništena dva gola, oba puta zbog prethodnog prekršaja, a u 67. minutu Vukanović je pogodio prečku.

U 78. minutu, nedugo posle svog lepog pokušaja iz prve sa ivice kaznenog prostora, Natha je obuzeo toliki bes da su ga smirivali i Nađ i trener gostiju Bandović.

Čini se da se igrač Partizana ražestio jer mu je neko od suparnika dobacio nešto uvredljivo.

Ulagao je domaćin napore da postigne još jedan gol.

Antić je pokušao direktno iz kornera, ali je Carević bio budan, a Baždar, kao poslednji adut u napadu, šutirao je pored stative.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.