Detalj sa meča OK Crvena zvezda - OK Partizan (Foto: Starsport)
i

Zvezda srušila Partizan i došla na korak do titule!

Sportal.rs - Vest objavljena: 21:07 - 17.04.2024

Odbojkaši Crvene zvezde došli su na korak do titule šampiona Srbije. Posle pobede u prvom meču, u drugom su takođe savladali Partizan, ovog puta na gostujućem terenu. Crvena zvezda slavila je rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:21, 23:25, 25:17.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i to serijom 3:0. Istakli su se Lopar u bloku i raspoloženi Omar u napadu, a Mrdak i Norberto su pronašli ritam u pravom trenutku i prvo uveli set u egal, a onda i doneli preokret Partizanu na sredini seta.

Bila je rezultatska klackalica sve do same završnice, kada Lopar iz bloka donosi dva poena prednosti i u narednom poenu Nikolić as udarcem donosi +3 i rešava prvi set, koji Zvezda osvaja rezultatom 25:22, posle iskorišćene druge set lopte.

Nikolić je blistao sa sedam poena i u drugom setu je bio sjajan.

Kao i prvi, Zvezda otvara drugi set serijom 3:0, pa je Janić odmah morao da reaguje tajm-autom, ali mu to ništa nije pomoglo. Nikolić je novim asom doneo velikih +5 Zvezdi, a Partizan nije mogao ni servis da ubaci jer su vezali tri servis greške i Zvezda je rutinski odradila posao u drugom setu.

Održala je veliku prednost i osvojila ga rezultatom 25:21.

Fantastični Nikolić je nastavio da razbija Partizan i u trećem setu i Zvezda je došla brzo do +5 i ogromne prednosti, uz dva seta viška, pa je išla ka lakoj pobedi.

Ali, Partizan se nije predavao i napravio je neverovatan preokret u završnici seta. Imali su i četiri poena zaostatka, ali su uspeli da vežu pet poena i dođu do preokreta u samoj završnici seta i nastala je prava drama.

Partizan je seriju produžio na neverovatnih 7:0 i imao je 23:20. Održali su prednost i posle neverovatnog preokreta osvojili treći set, iako je delovalo da je ovaj meč gotov.

Na početku četvrtog seta, kao i na startu prethodna tri, Zvezda pravi veliku seriju i dolazi do osetne prednosti. Neprolazan je bio Lopar, koji je imao dva poena iz bloka na startu seta i uz raspoloženog Nikolića, Zvezda dolazi brzo do +7, a već posle 14 odigranih poena je Janić iskoristio oba tajm-auta u trećem setu.

Ovoga puta Partizan nije mogao da se vrati u set i Zvezda je rutinski održala prednost i došla do trijumfa.

Do pobede su ih predvodili Nikolić sa 26 i Žugić sa 12 poena.

Kod Partizana su se istakli Mrdak sa 21 i Tadić sa 10 poena.

U narednom meču je Crvena zvezda domaćin, koji se igra 20. aprila od 19.00.

Meč ste mogli da pratite uživo u blogu Sportala.

Tok meča

Partizan – Crvena zvezda 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 17:25)

Kraj meča!

Pobeda Crvene zvezde nad Partizanom rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:21, 22:25, 25:17.

Crvena zvezda ima 2:0 u finalnoj seriji i na korak je do titule.

Naredna utakmica igra se 20. aprila od 19.00.

22:25, 21:25, 25:22, 11:19 – Partizan nemoćan.

Zvezda blizu pobede.

22:25, 21:25, 25:22, 7:14 – Zvezda održava prednost.

Dominiraju u četvrtom setu.

22:25, 21:25, 25:22, 4:11 – Zvezda na +7.

Lopar i Nikolić u kombinaciji nastavljaju seriju i Zvezda opet na startu seta ima veliku prednost. Janić opet mora da zove tajm-aut, ali ni to mu nije pomoglo jer Nikolić odmah posle tajm-auta pogodio as.

22:25, 21:25, 25:22, 4:7 – Opet Zvezda dobro otvara set.

Probudio se i Omar, a Nikolić opet sjajan u bloku za +3. Mora Janić da traži tajm-aut.

22:25, 21:25, 25:22, 2:4 – Serija Zvezde.

Partizan je poveo 2:1, ali posle servis greške Bjelice i lošeg napada Tadića, Žugić asom donosi seriju 3:0.

Kraj seta: Osvaja ga Partizan

Crvena zvezda imala je treći set i pobedu u rukama, ali je Partizan napravio neverovatan preokret u završnici seta. Od izgubljenog seta i meča, serijom 7:0 su preokrenuli i na kraju uspeli da smanje rezultat i ostanu u meču. Sada imaju i psihološku prednost. Najbolji kod Partizana za sada je Mrdak sa 16 poena, koliko ima i Nikolić kod Zvezde.

22:25, 21:25, 23:20 – Nastavlja se serija, opet greška Nikolića.

Zvezda ispustila veliku prednost.

22:25, 21:25, 21:20 – Kakav preokret Partizana!

Serija 4:0 i crno-beli vode. Tajm-aut Jevtića.

22:25, 21:25, 20:20 – Imaćemo dramu.

Greške Stefanovića i Žugića, pa sjajni Mrdak smečuje u kontri.

22:25, 21:25, 16:19 – Zvezda lomi Partizan.

Dva poena Nikolića, pa blok Petrovića za osetnih +3.

22:25, 21:25, 14:15 – Serija Partizana.

Posle asa Petrovića, Jevtić mora da traži tajm-aut.

22:25, 21:25, 13:15 – Partizan se ne predaje.

Posle poena Mrdaka i greške Omara, sada su na dva poena zaostatka.

22:25, 21:25, 10:14 – Raste prednost.

Sada Crvena zvezda gazi ka pobedi protiv večitog rivala.

22:25, 21:25, 7:10 – Zvezda u sjajnom ritmu.

Održavaju +3.

22:25, 21:25, 5:8 – Serija Zvezde.

Nikolić vezuje dva poena, a onda i Žugić poentira.

22:25, 21:25, 3:4 – Zanimljiv početak trećeg seta.

Posle dva poena Tadića, Stefanović vezuje dva poena. Zvezda ima početnu prednost.

Kraj drugog seta: Osvaja ga Crvena zvezda

U prvom setu su slomili rivala u samoj završnici, ali u drugom je Crvena zvezda dominirala od prvog do poslednjeg poena. Brzo su se odlepili na +3 i Janić je morao dva puta tajm-autom da reaguje rano u setu, ali ništa to nije pomoglo. Kada je Zvezda otišla na +6, bilo je jasno da će duplirati prednost i doći na korak do pobede. Drugi set dobili su rezultatom 25:21.

22:25, 20:23 – Zvezda na korak do drugog seta.

Još dva poena.

22:25, 18:22 – Ne predaje se Partizan.

Malo smanjuju prednost, bilo je i +6.

22:25, 15:20 – Ide Zvezda ka drugom setu.

Velikih pet poena prednosti u završnici.

22:25, 13:18 – Tadić poklanja poene Zvezdi.

Tri vezane servis greške. Dve njegove, jedna Dopuđa.

22:25, 11:16 – Održava Zvezda prednost.

Trenutno razbijaju večitog rivala.

22:25, 8:13 – Norberta ništa neće. Partizan u problemu.

U drugom setu igra veoma slabo i mnogo greši. Mora Janić da traži još jedan tajm-aut. A posle tajm-auta, as Nikolića za +5.

22:25, 7:10 – Zvezda opet na +3.

Tadić je vratio Partizan na poen zaostatka, ali je opet proradio famozni blok Zvezde.

22:25, 4:7 – Partizan nešto bolji, ali nedovoljno.

Mrdak i Tadić su razigrali ekipu, ali na drugoj strani Ristić upija sve, a Omar u svom stilu zakucava.

22:25, 0:3 – Odmah reaguje Janić.

Posle poena Žugića i greške Marinovića, traži trener Partizana tajm-aut. Odmah posle tajm-auta greši Mrdak i Zvezda već ima tri poena prednosti.

Kraj prvog seta: Osvaja ga Crvena zvezda

Iako su imali osetnu prednost na početku seta, Partizan se vratio zahvaljujući Mrdaku, koji je upisao pet poena, dva iz bloka. Ipak, u završnici je prelomio sjajni Nikolić, prvo iz napada, a onda i iz asa rešio je set. Upisao je sedam poena u prvom setu, pet iz napada i dva iz asa. Crveno-beli dobijaju prvi set rezultatom 25:22.

21:24 – Tri set lopte.

As Nikolića i Zvezda je blizu osvajanja prvog seta.

21:23 – Drama prvog seta.

Zvezda se odlepila na dva poena prednosti zahvaljujući Loparu i njegovom sjajnom bloku.

18:19 – Rezultatska klackalica.

Zvezda korak ispred, ali Partizan ne posustaje.

15:16 – Vraća Zvezda prednost.

Servis greška Marinovića na jednoj, pa as Nikolića na drugoj strani.

15:14 – Preokret Partizana.

Mrdak igra odlično i novim blokom donosi Partizanu prvu prednost na meču.

13:13 – Velika borba.

Razigrao se i Mrdak kod Partizana, a uspeli su i da ukrote raspoloženog Omara. Mrdak dobrim blokom donosi izjednačenje Partizanu.

9:10 – Partizan pronalazi ritam.

Rikardo Norberto sada radi sve. Posle dobrog dizanja, u narednom poenu poentira, pa donosi novi poen idealnim blokom za seriju 3:0.

4:7 – Zvezda za sada bolja.

Omar igra odlično, a Lopar sjajnim blokom donosi opet tri poena prednosti.

3:4 – Sada serija Partizana od 3:0 za izjednačenje.

Marinović se razigrao, a seriju prekida na drugoj strani Nikolić.

1:3 – Dobar početak Zvezde.

Utakmicu je Dušan Petrović otvorio servis greškom, posle čega je Zvezda osvojila još dva poena i utakmicu otvorila serijom 3:0. Prekinuta je servis greškom Petrovića.

Prvi meč

Odbojkaši Crvene zvezde su poveli u finalnoj seriji Superlige Srbije. Oni su ekipu Partizana savladali bez izgubljenog seta 3:0 (25:19, 25:21, 25:23), čime su stekli prednost i približili su se tituli za jedan korak. Novi prvak Srbije biće tim koji prvi stigne do tri pobede.

Crveno-beli ne leže večitom rivalu kao protivnik u finalu, tako barem kažu njihovi poslednji susreti. Kada su poslednji put igrali u borbi za titulu, 2015. godine, crveno-beli su zaradili epitet šampiona, a sada prvi napravili prvi korak ka tome.

Zvezda je u plej-of ušla kao prvi nosilac, čime je stekla prednost domaćeg terena. Ona je imala ulogu favorite pred početak serije, što je opravdala protiv Takova u četvrtfinalu, pa u narednoj rundi protiv Karađorđa, kao i u prvom meču finala.

Partizan je dizao formu tokom sezone i tek je u drugom delu zaigrao na nivou na kom se od njega očekivalo. Posle Spartaka iz Subotice, velika borba sa Radničkim u polufinalu je pripala njemu, ali borbu za odbranu titule ekipa nije otvorila kako je želela.

Od početka ovog meča su bili u podređenom položaju i jurili su zaostatak protivnika, izuzev tokom drugog seta, kada su u imali vođstvo od četiri poena, ali su protivniku dozvolili da se vrati i da ih u sredinom ovog dela igre prestigne.

Najbolji je u pobedničkom sastavu bio Nikolić, koji je zabeležio 12 poena, Stefanović je pomogao sa 12, a Omar sa 10.

U ekipi Partizana su se istakli Mrdak i Bjelica, koji su postigli 11, odnosno deset poena, dok je Tadić postigao sedam.

Nikolić i Žugić su sjajno predvodili crveno-bele do osvajanja prvog seta. Njihova ekipa je imala konkretniji napad, a i blok joj je bolje funkcionisao.

Partizan je više grešio, čime je pomogao protivniku da prvi dođe do vođstva. Mrdak i Tadić su bili ti koji su bili najkonkretniji ofanzivno, dok je u redovima rivala bilo više raspoloženih igrača.

Janićev tim je bolje otvorio drugi set, ali je onda Žugić uključio svoju ekipu u rezultatsku trku. Mrdakova servis greška je donela egal, a onda su crno-beli posle asova Tadića i Petrovića i servis greške Žugić stekli prednost od tri poena. Usledio je period grešaka na početnom udarcu na obe strane, a Tadić je bio taj koji je napadu vratio sigurnost i održao razliku. Kada je proradio Stefanović u bloku sve se promenilo, pa je Zvezda opet stigla protivnika (14:14).

To je unelo nervozu u redove crno-bele ekipe, usledile su greške, a isti igrač je nastavio da vuče tim Ivice Jevtića.

U nastavku se vodila velika i ravnopravna borba, poen za poen, do 21. poena, kada se Partizan ugasio. Rival je bio bolji u finišu i sa 25:21 je duplirao vođstvo.

Crno-bele je to poljuljalo i odrazilo se na njihovu igru na startu trećeg seta. Zvezdin napad je bio neumoljiv i doveo ih je do 10:5, ali je Bjeličina sjajna epizoda smanjila zaostatak Janićevih pulena na 9:11. Međutim, Omar je zaustavio njihov nalet i vratio pet poena razlike (15:10).

Mrdak i Bjelica su udruženim snagama vratili ekipu u igru, a za preokret im je nedostajao bolji servis. Rizikovali su na početnom udarcu, što im nije donelo rezultat, već se očuvalo protivnika u prednosti.

Odlično su igrali tada i došli su do 22:20, a protivnik je zahvaljujući njihovim greškama došao do set lopte (24:23). Da crveno-beli tada ne završe posao pobrinuo se Petrović, koji nije imao uspeha na servisu, ali je već u narednom poenu Nikolić sjajnim napadom stavio tačku na prvi meč.

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Nemanja Nedović, Crvena zvezda je šampion ABA lige (Foto: Sportal/Aleksandar Dimitrijević)
23 59
ABA liga

23:59 - 19.05.2024

video Nedović: Naručiću pesmu, dušmani hoće da je unište

Sedmi put u klupskoj istoriji košarkaši Crvene zvezde su stigli do trofeja namenjenog osvajaču ABA lige, što je za Nemanju Nedovića bilo posebno emotivno. On je posle meča plakao pored terena, a onda je novinarima otkrio kao će proslaviti titulu.

Ilija Vojinović Jago Dos Santos, Crvena zvezda je šampion ABA lige (Foto: Sportal/Aleksandar Dimitrijević)
23 31
ABA liga

23:31 - 19.05.2024

video Jago podigao dva trofeja: Brazilac je MVP finala!

Crvena zvezda je počistila Partizan sa 3:0 u finalnoj seriji i vratila je trofej posle godinu dana u svoje vlasništvo, a najzaslužniji za to je bio Brazilac Jago dos Santos, koji je proglašen najkorisnijim igračem finala ABA lige.

Danilo Anđušić
23 29
ABA liga

23:29 - 19.05.2024

video Anđušić: Svašta bih rekao o incidentu sa Nanelijem!

Na dan finala ABA lige najviše se govorilo o tuči koja se između treninga Partizana i Crvene zvezde desila između Džejmsa Nanelija i Stefana Lazarevića, o kojoj je, nakon što je njegov tim izgubio u finalnoj seriji sa 3:0, govorio i košarkaš crno-belih danilo Anđušić.

Albert Nađ Aleksandar Jovanović, Detalj sa meča Partizan - Crvena zvezda (Foto: Sportal/Aleksandar Dimitrijević)
21 35
KK Partizan

21:35 - 19.05.2024

video Drugi trener, tradicija ista: Albert Nađ uz košarkaše Partizana

Košarkaši partizana i Crvene zvezde vode veliku borbu u trećem meču finala ABA lige, koja je za crno-bele biti ili ne biti, pošto je rival dobio prva dva meča u seriji koja se igra na tri pobede. Željku Obradoviću i njegovim igračima je podršku došao da pruži i trener Fudbalskog kluba Partizan Albert Nađ.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)

Đovani Gvideti (Foto: ANP / ddp USA / Profimedia)
17 40
Odbojka

17:40 - 20.05.2024

Gvideti zadovoljan prvom nedeljom Lige nacija: Igrali smo dobro, rezultat je izostao - sve je ovo priprema za OI

Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu ovogodišnjeg izdanja Lige nacija sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Naše odbojkašice su u ponedeljak posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles, gde će bit održana druga nedelja takmičenja, a svoje impresije nakon nakon početnih mečeva izneli su selektor Srbije Đovani Gvideti, odnosno igračica Hena Kurtagić.

Šerif Endiaje i In Beom Hvang, Detalj sa meča FK Crvena zvezda – FK Radnički 1923/Foto: Aleksandar Dimitrijević
18 25
Crvena zvezda

18:25 - 20.05.2024

Svi putevi vode na Marakanu tog 25. maja /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu 25. maja proslavljaju novu titulu prvaka države, sedmu zaredom. U klubu rade na tome da stadion bude krcat, obezbeđen je besplatan ulaz za sve navijače, a svakodnevno stižu zanimljive najavi poznatih ličnosti.

Trka prijateljstva u Kuli (Foto: Dragan Ćela Milić)
16 40
Sportske vesti

16:40 - 20.05.2024

Trka prijateljstva Kula – 1.000 trkača, 1.000 prijatelja

Atletski klub Hajduk maraton tim Kula sa ponosom najavljuje mali jubilej – 15. Trku prijateljstva, koja će se održati 15. juna u Kuli. Ova trka, dobro poznata u svetu trčanja u zemlji i regionu, prepoznatljiva je po druženju, nagradama, tomboli i svemu lepom što donosi tokom svih ovih 15 godina. To je ubedljivo jedna od najposećenijih trka u Srbiji.

Zoran Vorotović (Screenshot RTV Nikšić, emisija Arena)