06. april  2024. 20.26  →  23.56 | Izvor: RTV (Rade Macet)

Voša lako protiv Obilića za kraj ligaškog dela prvenstva

NOVI SAD -

Rukometaši Vojvodine još jednom ubedljivom pobedom, ovoga puta nad Obilićem 45:19, uspešno su završili ligaški deo domaćeg prvenstva.

video icon

Desetostruki uzastopni šampioni Srbije još jednom su maksimalno posvećeno odradili posao u domaćoj Superligi.

rk, vojvodina

Izuzimajući prvih 15 minuta susreta sa Obilićem, tokom kojih su gosti iz Beograda imali rezultatski priključak, zahvaljujući golmanu Dušanu Tasiću, Novosađani su već do poluvremena stekli dvocifrenu prednost 22:12. U nastavku su bili još ubedljiviji, serijom 8:1 u potpunosti su deklasirali protivnika, a razlika je rasla sve do konačnih 45:19.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vorkapić sa 9 golova, po dva manje postigli su Aziz i Ratković, dok je golman Fran Lučin upisao 9 odbrana, od čega 3 sedmerca.

Kod poraženih, najefikasniji je bio Ivanić sa 5 golova.

Vojvodinu narednog vikenda očekuje finale Kupa sa Partizanom, u Novom Sadu, dok Obilić nastavlja prvenstvo u plej-autu.