06. april  2024. 19.40  →  21.47 | Izvor: Tanjug, B92

Mega slavila u Laktašima i obezbedila četvrto mesto pred plej-of, pobedio i Borac

LAKTAŠI -

Košarkaši Mege pobedili su danas Igokeu u Laktašima 92:78, u poslednjem, 26. kolu ABA lige i obezbedili četvrtu poziciju pred plej-of.

Mega ima skor 16-10, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije i imaće prednost domaćeg terena.

normal, 20240406153707, igokea, mega, 23

Igokea je ligaški deo sezone završila sa učinkom 13-13 i ide u plej-ofu na megdan Partizanu.

Megu su do pobede predvodili Nikola Đurišić sa 24, Uroš Plavšić sa 16 i Stefan Miljenović sa 13 poena.

Za Igokeu Goran Filipović postigao je 18, Dragan Milosavljević 17, a Marko Jeremić 14 poena.

Krka poslednja u ABA ligi, ali slavi – "stotka" Čačana za kraj

Košarkaši slovenačke Krke poraženi su na gostovanju čačanskom Borcu 101:83 u poslednjoj utakmici za oba tima u ABA ligi ove sezone.

Slovenački sastav kome je ova sezona bila povratnička u ABA ligu, završila je regularni deo sezone kao poslednjeplasirana sa samo pet pobeda i 21 porazom.

Međutim zbog promena koje će stupiti na snagu od naredne sezone i proširenja lige na 16 ekipa, slovenački sastav je zadržao status ABA ligaša. Pobedu više i meč više ima Mornar (igra kasnije).

Gosti su parirali Čačanima tri četvrtine, a potom su se raspali u odlučujućih deset minuta - taj period utakmice završen je rezultatom 29:12 u korist Borca.

Najefikasniji kod Borca bili su Segu sa 19 poena, Tomašević sa 17, Tasić sa 16 i Birts sa 15 poena. Kod Krke bolji od ostalih bili su Jan Špan sa 22 poena, Cerkvenik i Planinić sa po 14.