Empoli izdržao „uragan“ do 94. minuta, pa ipak poklekao pred sjajnom Bolonjom

od strane | mar 18, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Bolonje pobedili su Empoli u gostima sa 1:0, u premijernoj utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Gol za veliki trijumf Bolonje, sedmi na poslednjih osam mečeva, dao je rezervista Đovani Fabijan u 94. minutu.

Bolonja je na taj način osvojila tri veoma važna boda u borbi za plasman u Ligu šampiona, u koju će iz Italije sledeće sezone skoro pa sigurno ići pet ekipa. Tim Tijaga Mote sada ima 54 boda na četvrtom mestu.

Empoli je 17. sa 25 bodova i na +1 je od zone ispadanja, uz meč više od Frozinonea, koji je prvi ispod „crte“.

Gosti iz Bolonje su večeras nadigrali Empoli u svim elementima fudbala, zaslužili su da pobede, ali su im se umalo isprečili sjajni golman Kaprile i gomila neverovatnih promašaja.

Čuvar mreže Empolija je u prvom poluvremenu odbranio veliku šansu Bekuemi, a u nastavku je posebno briljirao.

Salemakersu je skinuo zicer u 84. minutu, a Belgijanac je tri minuta ranije bio neprecizan iz idealne pozicije.

Promašaj godine viđen je 86. minutu, kada je Orsolini promašio prazan gol sa sedam metara. Kaprile je već bio savladan, ali je Italijan tukao „nebu pod oblake“, kada su svi već videli loptu u mreži.

Nije stala Bolonja, tražila je trijumf do samog kraja i našla ga je u 94. minutu.

Kalafijori je tukao sa distance, Kaprile je prvi put na utakmici loše intervenisao i kratko odbio loptu, a na „otpadak“ je natrča